Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2016

KDH má podľa Hlinu našliapnuté, aby sa vrátilo na politickú mapu

Z Ružomberka dnes zaznel signál, že KDH má našliapnuté vrátiť sa na politickú mapu. V záverečnom vystúpení pred delegátmi dnešného snemu to povedal novozvolený predseda KDH Alojz Hlina.

Za podpredsedov zvolili delegáti snemu Petra Bobulu, Milana Majerského a Pavla Zajaca a tím kresťanských demokratov skompletizujú podľa Hlinu 25. júna na Rade KDH v Bratislave. "Vždy môže byť horšie. Tak sa tešme, že je tak, ako je. Ale vždy môže byť aj lepšie. Myslím si, že máme našliapnuté, aby mohlo byť lepšie. A sekundárne, nechcem byť patetický, ale aj to k politike patrí, aj pre spoločnosť. Ja budem špongia a budem nasávať, čo chcete povedať. Aby sme hľadali pravdu, aby sme hľadali to, čo nás posunie," uviedol Hlina.

 "Vnútrostranícky zápas dnešným dňom u mňa skončil. A môžem vám povedať, že sa teším na ten zápas do externého prostredia. Je tam čo robiť. Konzervatívny priestor na Slovensku je veľký a my ho obsadíme, lebo my sme konzervatívci," zdôraznil novozvolený predseda KDH.

Kresťanskí demokrati budú podľa neho modernou konzervatívnou stranou ľudového typu. "Pravdou však je, že sa budeme musieť v niektorých okresoch pozrieť, čomu sa tam ľudia venujú a ako to reprezentuje kresťanské hodnoty," podotkol Hlina.

Doplnil, že KDH si vyberie témy a bude v nich dôsledné, dôrazné, komplexné, vytrvalé ako buldog. "Nepustíme tému, musí ísť z toho rešpekt. Navrhnem poľnohospodárstvo, rómsku tému, pro spotrebiteľské zákony alebo pro spotrebiteľské prostredie. To sú tri základné témy, ktoré si, myslím, že by boli pre KDH dôležité v tejto dobe," zdôraznil Hlina.

O post predsedu sa uchádzali piati kandidáti - Alojz Hlina, Eleonóra Porubcová, Miroslav Kráľ, Ladislav Štefanec a Ján Morovič. Na snem kresťanských demokratov prišli ako čestní hostia všetci traja doterajší predsedovia KDH Ján Čarnogurský, Pavol Hrušovský a Ján Figeľ. Delegátom sa prihovoril aj predseda českej KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.