Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2016

Sme rodina prijme prvých členov a zhodnotí kampaň 

Hnutie Sme rodina prijme na dnešnom Kongrese v Piešťanoch do svojich radov prvých členov.

Zároveň zhodnotí predvolebnú kampaň a predstaví svoju víziu na najbližšie obdobie. Chce naplniť programové priority. TASR to potvrdil poslanec NRSR za hnutie Peter Pčolinský.

Strana Borisa Kollára sa otázkou členov zaoberala aj tento týždeň. Neprijímala ich však, ale vyhadzovala. A to Petra Marčeka a Rastislava Holúbeka. Obaja sú poslancami NR SR spolu s Martinou Šimkovičovou. Tú však z hnutia nemohli vylúčiť, keďže nebola členkou. Všetci traja prišli o členstvo v poslaneckom klube hnutia a pôsobia ako nezaradení. Dôvodom na vylúčenie bola podľa Kollára ich slabá aktivita a nezáujem o prácu v klube.

Z Kollárovho počínania bola trojica sklamaná. Označili ho za vulgárneho neurotika a maskota hnutia, ktoré ideologicky riadi Milan Krajniak. Toho zas označili za náboženského fundamentalistu a skúseného manipulátora.

Hnutie Sme rodina založil Boris Kollár premenovaním inej už existujúcej strany. Išlo o subjekt vyhodeného Petra Marčeka Strana občanov Slovenska (SOS). Kollár si takýmto založením strany uľahčil prácu, keďže nemusel vyzbierať aspoň 10.000 podpisov potrebných na registráciu nového subjektu. Tento spôsob vytvorenia strany si vypýtal svoju daň, a to, že Kollár do parlamentu dostal aj poslancov, za ktorých sa teraz verejnosti ospravedlňuje.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.