Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2016

Rakúsko sa pre neochotu Maďarska prijať späť migrantov obrátilo na EK

Rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka sa v súvislosti so sporom s Maďarskom týkajúcim sa vracania migrantov podľa dublinských kritérií obrátil na Európsku komisiu

Počas rokovania Rady ministrov vnútra v Luxemburgu hovoril o otázke s príslušným eurokomisárom Dimitrisom Avramopulosom. Už v utorok chce rakúsky minister prerokovať problematiku so svojím maďarským rezortným kolegom Sándorom Pintérom, informoval dnes rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Sobotka podľa vlastných slov uprednostňuje hľadanie riešenia cestou rokovaní pred právnymi krokmi, napríklad konaním voči Maďarsku pre porušenie záväzkov vyplývajúcich z členstva v Európskej únii.

Kroku rakúskeho ministra vnútra predchádzala snaha o dialóg zo strany rakúskeho ministra obrany Hansa Petera Doskozila. Ten vo štvrtok rokoval v Budapešti, avšak bez dosiahnutia zásadného posunu vo veci.

Maďarský minister obrany István Simicskó na spoločnej tlačovej konferencii s Doskozilom podľa ORF vyhlásil: "Je jednoznačné, že Maďarsko neprijme a nemôže prijať späť žiadnych migrantov.

Tento postoj vlády premiéra Viktora Orbána prezentoval iba nedávno vo Viedni aj hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.
 

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.