Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. jún 2016

Schäuble: Eurozóna sa pripravuje na prípadný brexit

Predstavitelia eurozóny sa pripravujú na možnosť vystúpenia Británie z Európskej únie (EÚ), uviedol nemecký minister financií Wolfgang Schäuble. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Aktuálne prieskumy ukazujú, že výsledok britského referenda, ktoré sa bude konať 23. júna, bude len tesný. Prípravy na Európu po brexite počítajú aj s tým, že v prípade, ak Briti v referende zahlasujú za vystúpenie, nájdu sa zrejme aj ďalšie krajiny únie, ktoré budú nasledovať Britániu a vypíšu referendum o zotrvaní v EÚ, citoval nemecký týždenník Der Spiegel spolkového ministra financií.
      

Eurozóna sa preto pripravuje "na všetky možné scenáre", aby zvládla riziká, ktoré so sebou prinesie prípadný brexit, povedal Schäuble. "Napríklad, ako bude reagovať Holandsko, ktoré je tradične blízkym spojencom Británie?"
      

Schäuble upozornil, že Británia po prípadnom vystúpení z EÚ nebude môcť využívať výhody spoločného trhu bez dodržovania jej pravidiel. Odchod z únie podľa neho nepochybne poškodí britskú ekonomiku a Európa bude v krajnom prípade fungovať ďalej aj bez Británie.

 

Inzercia

Odporúčame

Savčenková apeluje na Západ, aby zastavil Rusko, a žiada prostriedky na obranu

Savčenková apeluje na Západ, aby zastavil Rusko, a žiada prostriedky na obranu

Poslankyňa ukrajinského parlamentu Nadija Savčenková sa obáva, že Rusko by mohlo rozšíriť svoje hranice do Poľska a Nemecka. Vyhlásila to v rozhovore pre britský denník The Telegraph, ktorý je jej prvým rozhovorom s niektorým zo zahraničných médií. Podľa Savčenkovej musí Západ zaujať jednoznačnejší postoj a dať Rusku jasne najavo, že "jeho opovážlivosť a chúťky" budú skôr či neskôr zastavené.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.