Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. jún 2016

Bugár: Slovensko by malo utečencom pomáhať aktívnejšie

Slovensko by malo byť v pomoci utečencom aktívnejšie. Myslí si to predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý zároveň zdôraznil, že pomoc utečencom má by dobrovoľná.

 "Slovensko by malo pokračovať vo svojej pomoci utečencom aj naďalej, tak ako tomu bolo napríklad v Gabčíkove alebo v prípade prijatia rodín asýrskych kresťanov. Som presvedčený, že v podobných iniciatívach by sme mali byť oveľa aktívnejší. Je to naša nielen politická, ale aj ľudská povinnosť," vyhlásil.
      

Predsedníctvo v Rade Európskej únie (EÚ), ktorého sa Slovensko ujme 1. júla, bude podľa Bugára výrazne poznačené témou utečencov. "Téma utečencov bude naďalej jednou z najdôležitejších, ak nie tá najdôležitejšia, a to napriek tomu, že momentálne nečelíme takému náporu utečencov, ako to bolo napríklad počas minulého roka," uviedol vo svojom stanovisku.
      

Predsedníctvo bude podľa Bugára obrovská príležitosť pre Slovensko, politikov a diplomatov, aby pomohli únii a jej členským krajinám priblížiť sa k riešeniu. "Nesmie to však byť riešenie proti vôli jednotlivých členských krajín a jej občanov, ale riešenie založené na dobrovoľnosti," zdôraznil Bugár.
      

Dôležité je podľa neho aj to, aby sa európske krajiny zjednotili a vytvorili fungujúci systém ochrany hraníc a kontroly nelegálnej migrácie. "A to tak, aby ľudia nezomierali v Stredozemnom mori na lodiach prevádzačov len kvôli tomu, aby sa dostali na náš kontinent," uzavrel Bugár.
 

Inzercia

Odporúčame

Hlina: KDH tých osem percent nemalo zo zákona

Hlina: KDH tých osem percent nemalo zo zákona

Konfesná previazanosť s rímskokatolíckou cirkvou, ktorú verejnosť priraďovala ku KDH, nefunguje. Na druhej strane, "sekulárny svet" trestá každú chybu kresťanských demokratov o to tvrdšie, že ju automaticky prisudzuje cirkvi či viere. "KDH nie je Petrova skala a tých osem percent sme nemali zo zákona," zhodnotil príčiny neúspechu KDH v posledných parlamentných voľbách kandidát na predsedu hnutia, exposlanec Národnej rady SR Alojz Hlina.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.