Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2016, 20:34

Nadal pre zranenie zápästia odstúpil z Wimbledonu

"Je to smutné, ale zranenie zápästia z Roland Garros potrebuje čas na doliečenie. Ani si neviete predstaviť, aké to bolo ťažké rozhodnutie," uviedol na oficiálnej facebookovej stránke.

Španielsky tenista Rafael Nadal vynechá tohtoročný grandslamový turnaj vo Wimbledone. Dôvodom je pretrvávajúce zranenie ľavého zápästia.

Pre rovnaký problém odstúpil Nadal aj z uplynulého Roland Garros. Štrnásťnásobný grandslamový šampión skončil pred stretnutím 3. kola s Marcelom Granollersom. Následne odriekol účasť na trávnatom turnaji ATP v Queen's Clube a vo štvrtok jeho tím potvrdil, že po nenastúpi ani vo Wimbledone. Nadal konzultoval rozhodnutie so svojím lekárom. "Je to smutné, ale zranenie zápästia z Roland Garros potrebuje čas na doliečenie. Tento rok nebudem schopný hrať vo Wimbledone. Ani si neviete predstaviť, aké to bolo ťažké rozhodnutie," uviedol na oficiálnej facebookovej stránke. 

Nadal už Wimbledon vynechal, keď ho v roku 2009 vyradilo z účasti na turnaji zranené koleno. Rok predtým aj potom trávnatý grandslam ovládol. V rokoch 2006, 2007 a 2011 neuspel vo finále. Zatiaľ nie je jasné, či sa zúčastní na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Na otváracom ceremoniáli veľkolepého podujatia by mal niesť španielsku vlajku. 

Hovorca 30-ročného Španiela podľa agentúry DPA uviedol, že liečba potrvá ešte dva týždne. Nadal následne podstúpi rehabilitačné procedúry. Tretí grandslam roka vo Wimbledone štartuje 27. júna.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 7 hodinami

Ministerstva vnútra zriadilo infolinku pre voličov. Dostupná bude už od pondelka 25. septembra aj v deň volieb, teda 30. septembra. Jej služby môžu občania využiť na číslach 02/48592317 a 02/48952312. (tasr)

pred 8 hodinami

Šéf Hlasu Peter Pellegrini uviedol, že je zástancom „veľkej reformy“ trestnoprávneho prostredia. Vie si predstaviť zánik špeciálnej prokuratúry, pričom by jej kompetencie prebral jeden z námestníkov generálnej prokuratúry. „Ak sa ukáže, že špeciálny prokurátor a jeho inštitút splnil svoju historickú úlohu vo vysporiadaní sa s mafiou, a keď by to bol tretí námestník a špeciálna odnož na generálnej prokuratúre, myslím si, že by odrobili tú istú robotu ako ju odrobia teraz,“ vravel v debate Pellegrini.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.