Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2016

Obama podporil prezidentskú kandidatúru Hillary Clintonovej

"Nemyslím si, že by bol niekedy niekto tak kvalifikovaný, aby zastával tento (prezidentský) úrad," vyhlásil Obama na adresu svojej straníckej kolegyne.

Americký prezident Barack Obama dnes oficiálne podporil prezidentskú kandidatúru demokratickej uchádzačky Hillary Clintonovej. Videozáznam s príslušným Obamovým vyhlásením bol zverejnený na Clintonovej stránke hillaryclinton.com. 

"Nemyslím si, že by bol niekedy niekto tak kvalifikovaný, aby zastával tento (prezidentský) úrad," vyhlásil Obama na adresu svojej straníckej kolegyne, ktorá počas jeho prvého mandátu šéfovala americkej diplomacii. 

Video bolo zverejnené krátko po tom, ako sa Obama stretol s Clintonovej súperom v boji o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany Berniem Sandersom. 

Podľa výpočtov agentúry AP si Clintonová už v predvečer utorkových primárok v Kalifornii a ďalších piatich štátoch zaistila podporu 2383 delegátov nominačného zjazdu demokratov potrebných na to, aby sa stala prezidentskou kandidátkou svojej strany.

Očakáva sa, že Clintonová bude čeliť podnikateľovi Donaldovi Trumpovi, ktorý si potrebný počet delegátov nominačného zjazdu Republikánskej strany zabezpečil už 26. mája.

Inzercia

Odporúčame

O podporu na slovensko-poľský plynovod požiadame Brusel v jeseni

O podporu na slovensko-poľský plynovod požiadame Brusel v jeseni

Práce na slovensko-poľskom plynovode pokračujú. "Prepojovací poľsko-slovenský plynovod pripravujeme spolu s našimi kolegami. Momentálne prebieha inžiniering, na ktorý sme dostali aj dotáciu z Európskej únie. Pripravujeme stavebné povolenie," uviedol generálny riaditeľ Eustreamu Rastislav Ňukovič počas dnešnej návštevy prezidenta SR Andreja Kisku vo Veľkých Kapušanoch.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.