Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2016

Sýrska vláda povolila prístup humanitárnej pomoci do obliehaných miest

Sýrske úrady by nemali konvoje zastavovať na poslednú chvíľu, nemali by z nákladných áut vyberať zdravotnícky materiál a nemali by znižovať predtým schválený rozsah pomoci.

Sýrska vláda sľúbila, že tento mesiac umožní konvojom s humanitárnou pomocou prístup do 19 oblastí obliehaných sýrskymi vládnymi silami. Podľa agentúry DPA to dnes uviedol osobitný vyslanec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura, ktorý zároveň vládu prezidenta Bašára Asada vyzval, aby svoj sľub splnila.

"Samozrejme, že dôkazom budú konkrétne skutočnosti, teda dodanie (humanitárnej pomoci)," uviedol na tlačovej konferencii v Ženeve De Mistura.

Sýrske úrady by nemali konvoje zastavovať na poslednú chvíľu, nemali by z nákladných áut vyberať zdravotnícky materiál a nemali by znižovať predtým schválený rozsah pomoci, povedal De Mistura s odkazom na incidenty, ku ktorým v súvislosti s dodávkami humanitárnej pomoci došlo v minulosti. 

Povolenie zo strany sýrskej vlády prišlo po tom, ako svetové mocnosti v máji vyhlásili, že ak v dodávkach humanitárnej do obliehaných miest nedôjde k pokroku, budú sa usilovať o vytvorenie vzdušného mosta.

"Pre prípad, že nákladné autá neprejdú, musí zostať otázka vzdušného mosta otvorená," povedal diplomat na margo zásobovania obliehaných sýrskych miest vzduchom.

Inzercia

Odporúčame

O podporu na slovensko-poľský plynovod požiadame Brusel v jeseni

O podporu na slovensko-poľský plynovod požiadame Brusel v jeseni

Práce na slovensko-poľskom plynovode pokračujú. "Prepojovací poľsko-slovenský plynovod pripravujeme spolu s našimi kolegami. Momentálne prebieha inžiniering, na ktorý sme dostali aj dotáciu z Európskej únie. Pripravujeme stavebné povolenie," uviedol generálny riaditeľ Eustreamu Rastislav Ňukovič počas dnešnej návštevy prezidenta SR Andreja Kisku vo Veľkých Kapušanoch.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.