Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2016

K zodpovednosti za bombový útok v Istanbule sa prihlásila PKK

K zodpovednosti za bombový útok na budovu policajného riaditeľstva, pri ktorom zahynulo v stredu na juhovýchode Turecka šesť ľudí, sa dnes prihlásila Strana kurdských pracujúcich (PKK). Informovala o tom agentúra DPA.

PKK na internetovej stránke svojho ozbrojeného krídla uviedla, že išlo o samovražedný bombový útok, pri ktorom zahynulo oveľa viac príslušníkov bezpečnostných síl, ako sa oficiálne udáva.
      

Podľa tureckej štátnej agentúry Anadolu pri výbuchu, ktorý zničil priečelie budovy policajného riaditeľstva a spôsobil rozsiahle materiálne škody, zahynuli traja policajti a traja civilisti a 51 ľudí utrpelo zranenia.
      

Doposiaľ sa nikto neprihlásil k zodpovednosti za bombový útok na policajný autobus, ktorý si v utorok v Istanbule vyžiadal 11 mŕtvych. Turecké úrady však aj z jeho organizácie obviňujú PKK.
      

Tá už niekoľko desaťročí bojuje za autonómiu Kurdov žijúcich na juhovýchode krajiny. Ozbrojený boj PKK proti tureckej vláde si už vyžiadal približne 40.000 mŕtvych. Ankara i jej spojenci považujú PKK za teroristickú organizáciu.
      

Niektoré bombové útoky na území Turecka sú pripisované aj extrémistickej skupine Islamský štát.

Inzercia

Odporúčame

Drucker by chcel riešiť tému poplatkov u lekára koncom tohto roka

Drucker by chcel riešiť tému poplatkov u lekára koncom tohto roka

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) chce urobiť poriadok v poplatkoch u lekára. Legislatívnu úpravu plánuje vláde predložiť koncom tohto roka. Poplatky v ambulanciách sa cez novelu zákona naposledy upravovali asi pred rokom. Dlhodobo ju kritizujú lekári či niektorí pacienti. Nepáči sa im napríklad, že právnou úpravou sa zrušila možnosť prednostne sa objednávať za poplatok. Lekári tvrdia, že bol po tom dopyt. Pacientske organizácie zase poukazujú na to, že niektorí lekári aj tak vyberajú poplatky, za čo nemajú, a pri tých povolených si mali výrazne navýšiť cenu. Podľa niektorých vyšších územných celkov (VÚC) je v poplatkoch chaos.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.