Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2016

Stredoškolákov čaká druhé kolo prijímacích skúšok

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) ponúkajú v školskom roku 2016/2017 pre absolventov základných škôl 159 tried prvých ročníkov v dennej forme štúdia. Pre uchádzačov o osemročné štúdium na gymnáziu je to 16 tried. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

 Prvé kolo prijímacích skúšok na tieto stredné školy sa podľa je jej slov konalo v máji a do prvých ročníkov dennej formy stredoškolského štúdia sa z celkového naplánovaného počtu 4693 žiakov zapísalo 3371. "Pre druhé kolo tak zostalo 1268 voľných miest," podotkla hovorkyňa.
      

Uchádzači, ktorí neuspeli v prvom kole prijímacích skúšok, mali možnosť sa prihlásiť do druhého kola. O voľné miesta sa tak budú nádejní stredoškoláci uchádzať 21. júna na 37 župných stredných školách, a to na šiestich gymnáziách, 30 stredných odborných školách a na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave.
      

Pri siedmich stredných školách dokonca fungujú aj Centrá odborného vzdelávania a prípravy. Od septembra budú môcť študenti navštevovať aj Duálnu akadémiu, ktorú BSK pripravuje spoločne s automobilkou Volkswagen.

 

Inzercia

Odporúčame

Česi Saganovi veľké šance nedávajú: "Taká príprava nestačí"

Česi Saganovi veľké šance nedávajú: "Taká príprava nestačí"

Českí reprezentanti v horskej cyklistike nedávajú Petrovi Saganovi veľké šance na úspech na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Zhodli sa na tom, že krátka príprava po náročnej Tour de France nebude dvadsaťšesťročnému pretekárovi stačiť na to, aby bojoval o popredné umiestnenie.

Kiska: Za plynovodom Nord Stream 2 treba vidieť obrovské ohrozenie Ukrajiny

Kiska: Za plynovodom Nord Stream 2 treba vidieť obrovské ohrozenie Ukrajiny

Za novým plynovodom Nord Stream 2 treba vidieť obrovské ohrozenie Ukrajiny. Myslí si to prezident SR Andrej Kiska. "Pretože by sa dala veľmi jednoduchým spôsobom Ukrajina odstrihnúť od ruského plynu, čo by mohlo mať pre túto krajinu katastrofické dôsledky," uviedol pre TASR pri dnešnej návšteve spoločnosti Eustream vo Veľkých Kapušanoch v Michalovskom okrese.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.