Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2016

Česi Saganovi veľké šance nedávajú: "Taká príprava nestačí"

Českí reprezentanti v horskej cyklistike nedávajú Petrovi Saganovi veľké šance na úspech na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Zhodli sa na tom, že krátka príprava po náročnej Tour de France nebude dvadsaťšesťročnému pretekárovi stačiť na to, aby bojoval o popredné umiestnenie.

 Sagan sa rozhodol neštartovať v cestných pretekoch, pretože sú veľmi náročné. Namiesto toho prejavil záujem o disciplínu cross country, čo mu neskôr odobril aj Slovenský zväz cyklistiky (SZC), ktorý súhlasil s výmenou miesteniek. V cestných pretekoch by sa tak mal predstaviť Martin Haring, ktorý jazdí obe kategórie za Duklu Banská Bystrica.
      

Sagan tak bude mať veľmi náročné leto. Po Tour, na ktorej bude obhajovať zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže, bude mať iba štyri týždne na to, aby presedlal na horský bicykel a pripravil sa na hodinové preteky v Riu. Tie sú na programe 21. augusta v časti Deodoro.
      

"A to je podľa mňa málo, neverím, že by mohol bojovať o medailu. Cyklisti, ktorí jazdia cross-country, sú niekde úplne inde," povedal pre idnes.cz bronzový muž z vlaňajších MS Ondřej Cink. "Mesiac je naozaj málo. To vidím, ako najväčší problém," pridal svoj názor obhajca olympijského zlata v cross country z Londýna 2012 Jaroslav Kulhavý.
      

Český reprezentačný tréner Viktor Zapletal síce uznal Saganove kvality a všestrannosť, no aj podľa neho je čas na špeciálnu prípravu veľmi krátky. "Peter Sagan je mimoriadna postava svetovej cyklistiky, mimoriadny talent. Ale už dlhšiu dobu na horských bicykloch nejazdí a tie sa vyvíjali. Potreboval by určitú dobu, aby sa dostal späť do elitnej kondície. No nemusí ísť vôbec zle, má mimoriadne fyzické dispozície ako je sila, technika. Trať pre horské bicykle je však v Riu veľmi ťažká, predstavuje to absolútny top náročnosti," uviedol.
      

Zapletala prekvapilo, že sa Sagan rozhodol vynechať cestné preteky. "Je natoľko talentovaný, že ani to prevýšenie, ktoré v Riu je, by mu nemalo robiť väčší problém. Už veľakrát dokázal prejsť hory a vyhrať etapu. Bol povestný tým, že nič neriešil. Zobral sa a išiel. Preto ma to prekvapilo," dodal.
      

Okrem Sagana presedlajú v Riu aj ďalší "cestári". Briti Mark Cavendish s Bradleym Wigginsom chcú zabojovať o zlato na dráhe v disciplíne madison. Cavendish sa navyše predstaví aj v omniu. To pôjde aj mladý Kolumbijčan Fernando Gaviria, či Talian Elia Viviani.
 

Inzercia

Odporúčame

Kiska: Za plynovodom Nord Stream 2 treba vidieť obrovské ohrozenie Ukrajiny

Kiska: Za plynovodom Nord Stream 2 treba vidieť obrovské ohrozenie Ukrajiny

Za novým plynovodom Nord Stream 2 treba vidieť obrovské ohrozenie Ukrajiny. Myslí si to prezident SR Andrej Kiska. "Pretože by sa dala veľmi jednoduchým spôsobom Ukrajina odstrihnúť od ruského plynu, čo by mohlo mať pre túto krajinu katastrofické dôsledky," uviedol pre TASR pri dnešnej návšteve spoločnosti Eustream vo Veľkých Kapušanoch v Michalovskom okrese.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.