Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2016

Prisťahovalci nepáchajú trestné činy častejšie ako Nemci.

Polícia zverejnila po prvý raz číselné údaje o trestnej činnosti migrantov na celom území Nemecka. Podľa nich prisťahovalci nepáchajú trestné činy častejšie ako Nemci.

Prisťahovalci nepáchajú trestné činy častejšie ako Nemci.

Správa Spolkového kriminálneho úradu (BKA) so sídlom vo Wiesbadene potvrdzuje z pohľadu rezortu vnútra v Berlíne závery februárového skúmania v 13 zo 16 spolkových krajín, že prisťahovalci nepáchajú trestné činy častejšie ako Nemci.

 

Kritici nemeckej azylovej politiky nezriedka používali práve trestnú činnosť migrantov ako argument proti ďalšiemu prijímaniu utečencov, pričom poukazovali napríklad na udalosti počas silvestrovskej noci v Kolíne nad Rýnom i ďalších nemeckých mestách.
      

BKA, ako vyplýva zo správy, registroval na celom území Nemecka v prvom štvrťroku okolo 69 000 trestných činov, ktoré spáchali alebo o ktoré sa pokúsili prisťahovalci, informovala agentúra DPA.
      

Takmer 30 percent z nich (29,2 percenta) činili krádeže, ďalších 28,3 percenta trestné činy majetkového charakteru a falšovania vrátane podvodov, sprenevery, falšovania dokumentov a podobne.
      

Menej ako štvrtinu tvorili ublíženia na zdraví a trestné činy týkajúce sa obmedzovania osobnej slobody (23 percent) vrátane nátlaku, vyhrážania sa alebo únosu s cieľom vydierania.
      

Inzercia

Súčasťou aktuálnej štatistiky kriminality migrantov takmer vôbec nie je sexuálne zneužitie alebo trestné činy vraždy či zabitia, uviedla hovorkyňa rezortu vnútra.
      

Nadpriemerne často v súvislosti s ich celkovým počtom sa kriminálnych aktivít dopúšťali občania Maroka, Alžírska, Gruzínska, Srbska a Tuniska. Naopak, aj keď sa Afganci, Iračania a Sýrčania objavili v údajoch veľmi často, vzhľadom na ich celkový počet je ich podiel na kriminálnej činnosti skôr podpriemerný.
      

Pri trestnej činnosti namierenej proti životu je národnosť páchateľa a obete v takmer polovici prípadov identická.
      

Medzi deliktmi, ktorých aktérmi, páchateľmi i obeťami boli prisťahovalci, dominovali v prvom štvrťroku 2016 ublíženia na zdraví.
      

Na vysokej úrovni je naďalej počet útokov na existujúce alebo pripravované ubytovne pre utečencov, aj keď ich množstvo za prvé tri mesiace oproti poslednému štvrťroku minulého roka pokleslo, a to zo 472 na 345.
      

Správa BKA súčasne potvrdzuje, že sa zvyšuje počet informácií o predpokladaných aktívnych alebo niekdajších bojovníkoch či sympatizantoch zahraničných teroristických organizácií zdržiavajúcich sa na nemeckom území.
 

Odporúčame

Vodca britských euroskeptikov demonštratívne odišiel z plenárneho zasadnutia

Vodca britských euroskeptikov demonštratívne odišiel z plenárneho zasadnutia

Britský europoslanec Nigel Farage, ktorý je šéfom Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), opustil dnes demonštratívnym spôsobom plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu s poukázaním na blížiace sa referendum o vystúpení jeho krajiny z Európskej únie. Upozornil pritom, že môže trvať "nejaký čas", kým sa vráti, informovala agentúra DPA.

 Lipšic: V princípe nesúhlasím so zákazom extrémistických strán

Lipšic: V princípe nesúhlasím so zákazom extrémistických strán

Úmysel zakázať extrémistické politické strany nie je prejavom principiálnosti ani odvahy a nie je to ani vecne správne riešenie. Na dnešnom rokovaní Ústavnoprávneho výboru NR SR to vyhlásil opozičný poslanec Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) na margo novely zákona o politických stranách od SaS, ktorý sa v máji ako jediný opozičný návrh dostal do druhého čítania.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.