Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2016

Turecko: Útok na policajnú stanicu v meste Midyat zabil 3 ľudí a asi 30 zranil

Traja ľudia, vrátane jedného policajta, prišli dnes o život a približne 30 ďalších utrpelo zranenia pri útoku na policajnú stanicu s pomocou auta naloženého výbušninami v tureckom meste Midyat neďaleko hraníc so Sýriou.

Povedal to turecký premiér Binali Yildirim. Z útoku na policajný komisariát obvinil zakázanú Stranu kurdských pracujúcich (PKK), ktorá v uplynulých mesiacoch bojovala s bezpečnostnými silami v oblasti, informovala agentúra AP.
      

K bombovému útoku sa bezprostredne priamo nikto neprihlásil.
      

K explózii došlo na hlavnej ulici lemovanej kaviarničkami, obchodmi a bankami; výbuch celkom zničil fasádu stanice a vážne poškodil susedné budovy.
      

K rovnakému útoku, zameranému na bezpečnostné sily, došlo v  utorok v Istanbule, kde výbuch zabil 11 ľudí, z toho šesť policajtov.
      

Už stovky obetí na životoch, podľa niektorých odhadov aj tisíce, si vyžiadal konflikt medzi vládou a kurdskými povstalcami, ktorý nabral na sile po kolapse krehkého prímeria vlani v júli.
      

Zo série bombových útokov v Turecku, ktoré je členom Američanmi vedenej koalície proti Islamskému štátu, je obviňovaná tiež táto extrémistická organizácia.

Inzercia

Odporúčame

Ústavnoprávny výbor odobril petíciu #Siete

Ústavnoprávny výbor odobril petíciu #Siete

Petícia o hmotnej zodpovednosti politikov a vylúčení schránkových firiem z verejného priestoru sa po pol roku od doručenia do Národnej rady SR dostala na stôl poslancov. Ústavnoprávny výbor NR SR dnes zobral petíciu #Siete jednohlasne na vedomie a odporučil ju prerokovať aj v pléne. Stane sa tak už na júnovej schôdzi parlamentu. Keďže petíciu podpísalo viac ako 100.000 občanov, zákonodarný zbor o nej rokovať musí.

Odídenci považujú Kollára za maskota pod vplyvom Krajniaka

Odídenci považujú Kollára za maskota pod vplyvom Krajniaka

Vulgárny slovník predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára aj vplyv poslanca Milana Krajniaka na jeho osobu. To sú niektoré z výhrad, ktoré mala trojica odídencov z opozičného hnutia Sme rodina Peter Marček, Rastislav Holúbek a Martina Šimkovičová. Hnutie Sme rodina túto trojicu vylúčilo z poslaneckého klubu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.