Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2016

Istanbul: Bombový útok na policajné vozidlo si vyžiadal najmenej 11 mŕtvych

Najmenej 11 mŕtvych a 36 zranených si vyžiadal dnešný bombový útok na policajné vozidlo prevážajúce poriadkové sily v tureckom meste Istanbul.

Istanbul: Bombový útok na policajné vozidlo si vyžiadal najmenej 11 mŕtvych

Atentát sa odohral počas rannej dopravnej špičky na frekventovanej križovatke neďaleko Istanbulskej univerzity a námestia Beyazit. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá.
      

Explóziu spôsobila nálož umiestnená v ďalšom automobile a bola uvedená do činnosti diaľkovým ovládaním vo chvíli, keď okolo auta prechádzalo policajné vozidlo.
      

Podľa guvernéra istanbulskej provincie Vasipa Šahina sú medzi mŕtvymi siedmi policajti a štyria civilisti. Najmenej tri zo zranených osôb sú vo vážnom stave.
      

Výbuch poškodil aj niekoľko budov a automobilov. K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil.
      

Od vlaňajšieho júla, keď skolaboval krehký mierový proces, však na turecké policajné a vojenské ciele útočia povstalci zo Strany kurdských pracujúcich (PKK).
      

Inzercia

PKK už niekoľko desaťročí bojuje za autonómiu tureckých Kurdov na juhovýchode krajiny. Odboj strany proti tureckej vláde si už vyžiadal približne 40 000 mŕtvych. Ankara i jej spojenci považujú PKK za teroristickú organizáciu.
      

Zo série vražedných bombových útokov na území Turecka je obviňovaná aj extrémistická skupina Islamský štát (IS).

 

FOTO TASR

Odporúčame

Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku, prídu aj Hossa, Gáborík či Bondra

Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku, prídu aj Hossa, Gáborík či Bondra

Ľubomír Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku s bohatou kariérou. Benefičný duel medzi legendami Slovana Bratislava a zlatými chlapcami z Göteborgu nebude len o hokejovej zábave, ale najmä charitatívnej pomoci. Na zápase sa zúčastnia mnohí bývalí i súčasní hráči na čele s Mariánom Hossom, Mariánom Gáboríkom, Miroslavom Šatanom či Petrom Bondrom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.