Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2016

Polícia vyšetruje machinácie pri verejnom obstarávaní jednej z univerzít

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie pre zločiny machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Skutku sa podľa polície dopustila osoba zodpovedná za správu majetku jednej z univerzít v Košiciach a poverená verejným obstarávaním za tento subjekt ako obstarávateľa.
      

"V priebehu rokov 2011 až 2015 s úmyslom zadať zákazky dopredu dojednaným aj vzájomne personálne prepojeným podnikateľským subjektom uzatvárala dohody, ktorých účel vykazoval nadobudnutie plnení inak podliehajúcim postupom stanoveným zákonom o verejnom obstarávaní spôsobom, aby sa vyhol verejnému obstarávaniu," TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.
      

Ďalej v rozpore so zákonom dotyčná osoba podľa hovorcu zabezpečila v rámci uskutočnených verejných obstarávaní na úkor iných súťažiteľov, aby s týmito ním preferovanými podnikateľskými subjektmi, boli uzatvorené zmluvy o poskytovaní rôznych služieb. "Univerzite takto spôsobil škodu do výšky 130.000 eur," spresnil policajný hovorca.
      

Pri zločinoch machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe je podľa polície trestná sadzba 2 až 8 rokov, pri porušovaní povinnosti pri správe cudzieho majetku 3 až 10 rokov.

 

Inzercia

Odporúčame

Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku, prídu aj Hossa, Gáborík či Bondra

Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku, prídu aj Hossa, Gáborík či Bondra

Ľubomír Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku s bohatou kariérou. Benefičný duel medzi legendami Slovana Bratislava a zlatými chlapcami z Göteborgu nebude len o hokejovej zábave, ale najmä charitatívnej pomoci. Na zápase sa zúčastnia mnohí bývalí i súčasní hráči na čele s Mariánom Hossom, Mariánom Gáboríkom, Miroslavom Šatanom či Petrom Bondrom.

Dospelý Slovák má na účte v priemere 7256 eur

Dospelý Slovák má na účte v priemere 7256 eur

Na konci apríla mali Slováci v bankách uložených spolu takmer 30 miliárd eur. Dve pätiny z nich ležali na bežných účtoch (12,1 miliardy eur) a ďalšie dve pätiny (12,2 miliardy eur) na termínovaných vkladoch.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.