Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2016

EÚ vyzvala OSN na prijatie rezolúcie na zastavenie dodávok zbraní do Líbye

Podľa Federici Mogheriniovej by námorné sily EÚ mohli okrem zachraňovania utečencov aj pomáhať pri zastavovaní dodávok zbraní smerujúcich do Líbye. 

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničnú politiku Federica Mogheriniová vyzvala v pondelok Bezpečnostnú radu OSN na prijatie rezolúcie, ktorá by námorným silám Európskej únie pôsobiacim v Stredozemnom mori umožnila pomáhať pri presadzovaní platného zbrojného embarga voči Líbyi. Informovala o tom agentúra AP.

Mogheriniová v Bezpečnostnej rade povedala, že lode patriace k námorným silám EÚ, ktoré už v Stredozemnom mori zachránili mnohé životy a zadržali plavidlá aj prevádzačov, by teraz mohli pomáhať aj pri zastavovaní dodávok zbraní smerujúcich do Líbye. 

Ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin uviedol, že Moskva voči takémuto opatreniu nemá námietky, obáva sa však reakcií zo strany súperiacich líbyjských frakcií. 

Podľa Čurkina by "najvyššou prioritou" v Líbyi teraz malo byť ubezpečenie sa, že tamojší parlament schváli novú vládu národnej jednoty, k čomu podľa Ruska dôjde "čoskoro".

Inzercia

Odporúčame

Veritelia dnes dali reťazcu Carrefour šancu na reštart

Veritelia dnes dali reťazcu Carrefour šancu na reštart

Veritelia spoločnosti Retail Value Stores, a. s., (RVS), prevádzkujúcej reťazec Carrefour, dali obchodnému reťazcu šancu na reštart. Po skončení dnešnej schôdze veriteľov to uviedol bývalý partner investičnej skupiny Penta a aktuálny investor v reťazci Jozef Špirko.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.