Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2016

V tábore v Békešskej Čabe protestovali desiatky migrantov

Zrýchlenie azylového procesu maďarských úradov a prepustenie na kauciu požadovali dnes v stráženom zbernom tábore v juhomaďarskom meste Békešská Čaba tri desiatky migrantov, informovala agentúra MTI.

"K násilnostiam nedošlo, nikto sa nezranil," povedal pre MTI poradca maďarského premiéra pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi.
      

Podľa jeho slov v tábore je umiestnených 165 cudzincov, z nich 70 sa popoludní vzoprelo a začalo byť agresívnych. Napokon zhruba 30 protestovalo na nádvorí. Poriadok nastolili pracovníci Úradu pre prisťahovalectvo a občianstvo spolu s policajtmi.
      

V neskorých popoludňajších hodinách migranti odložili posteľné plachty, na ktoré napísali svoje požiadavky, a situácia v tábore sa upokojila.
      

V Maďarsku fungujú tri takéto tábory, ďalšie dva sú v Nyírbátore a v Kiskunhalasi.

Inzercia

Odporúčame

Rusko zintenzívni vzdušné útoky na sýrske Aleppo

Rusko zintenzívni vzdušné útoky na sýrske Aleppo

Ruské vojenské letectvo bude podnikať intenzívne vzdušné útoky na sýrske mesto Aleppo, aby tak pomohlo sýrskej armáde brániť túto oblasť proti teroristom, uviedol dnes podľa agentúra DPA ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Česká republika podporí Lajčáka vo voľbe šéfa OSN

Česká republika podporí Lajčáka vo voľbe šéfa OSN

Česká republika podporí ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka (nom. Smeru-SD) vo voľbe generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov (OSN). TASR to potvrdil predseda Národnej rady SR Andrej Danko po dnešných rozhovoroch s českým ministrom zahraničia Lubomírom Zaorálkom, predsedom Senátu Parlamentu ČR Milanom Štěchom a českým premiérom Bohuslavom Sobotkom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.