Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2016

Rusko zintenzívni vzdušné útoky na sýrske Aleppo

Ruské vojenské letectvo bude podnikať intenzívne vzdušné útoky na sýrske mesto Aleppo, aby tak pomohlo sýrskej armáde brániť túto oblasť proti teroristom, uviedol dnes podľa agentúra DPA ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

"Upozornili sme Američanov na to, čo sa v súčasnosti deje v Aleppe a jeho okolí," uviedol na tlačovej konferencii v Moskve Lavrov. Američania "vedia, že budeme podporovať sýrsku armádu zo vzduchu tak aktívne, ako to len bude možné, aby sme teroristom zabránili v zabratí tohto územia", dodal Lavrov.
      

"Spojené štáty si neplnia svoje povinnosti ohľadom rozlišovania medzi lojálnymi opozičnými skupinami a pozíciami Frontu an-Nusra. Keďže to Američania nie sú schopní robiť, tvrdia, že pozície dobrých a zlých opozičných skupín sú pomiešané a žiadajú nás a sýrsku vládu, aby sme nálety zastavili," povedal šéf ruskej diplomacie.
      

Rusko podniká v Sýrii nálety na pozície teroristov z takzvaného Islamského štátu (IS) a Frontu an-Nusra (odnož medzinárodnej teroristickej siete al-Káida) od 30. septembra 2015 na žiadosť sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Inzercia

Odporúčame

Česká republika podporí Lajčáka vo voľbe šéfa OSN

Česká republika podporí Lajčáka vo voľbe šéfa OSN

Česká republika podporí ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka (nom. Smeru-SD) vo voľbe generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov (OSN). TASR to potvrdil predseda Národnej rady SR Andrej Danko po dnešných rozhovoroch s českým ministrom zahraničia Lubomírom Zaorálkom, predsedom Senátu Parlamentu ČR Milanom Štěchom a českým premiérom Bohuslavom Sobotkom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.