Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2016

Liberálov neprekvapilo, že SNS podrží Kaliňáka

Liberálov neprekvapilo, že SNS podrží ministra vnútra Roberta Kaliňáka pri hlasovaní o dôvere v parlamente. Poslanec Národnej rady SR za SaS Jozef Rajtár si to vysvetľuje tým, že medzi Smerom-SD a SNS neexistujú žiadne zásadné rozdiely v nazeraní na fungovanie štátu a čistotu verejného života.

"Podporou ministra Kaliňáka sa to len potvrdí a kamufláž predsedu SNS Andreja Danka, ktorý pred voľbami miatol verejnosť rečami o boji proti korupcii, bude odhalená. Horšie je, že aj zvyšné koaličné strany, ktoré sú predsa len na inom hodnotovom brehu ako Smer-SD a SNS, hľadajú pre podporu ministra vnútra alibi," povedal Rajtár.
      

Podľa jeho slov bude zaujímavé sledovať, ako zahlasujú za podržanie ministra Kaliňáka poslanci za Most-Híd a #Sieť. "Či konvertovali na nekritických zametačov káuz, alebo si zachovali individuálny charakter. Otázka totiž nestojí tak, že buď Kaliňák vo svojej funkcii ostane, alebo vláda padne. Existuje aj iná možnosť: Vláda bude pokračovať, lebo záujmy, ktoré ju držia pokope, sú silnejšie ako Robert Kaliňák, akurát sa aspoň symbolicky začne čistiť Augiášov chliev. Na to čaká doslova celé Slovensko," uzavrel Rajtár.
      

Minister vnútra bude čeliť pokusu o odvolanie pre daňovú kauzu Bašternák, do ktorej vyšetrovania podľa opozície Kaliňák zasahuje. V kauze ide o bratislavský bytový komplex Five Star Residence, ktorý stavala firma Mariana Kočnera. Spoločnosť Ladislava Bašternáka v ňom údajne kúpila sedem bytov za 12 miliónov eur a následne si mala uplatniť nadmerný odpočet DPH vo výške dva milióny eur. Tým mali okradnúť podľa opozície ľudí. Minister Kaliňák tvrdí, že nezasahoval a ani nezasahuje do vyšetrovania žiadneho prípadu. Odmieta akékoľvek obvinenia opozície o prepojení daňových káuz na svoju osobu či stranu Smer-SD.
      

Pod návrh na odvolanie sa podpísalo 34 poslancov zo SaS, OĽaNO-NOVA, Zsolt Simon, Miroslav Beblavý, Simona Petrík (všetci traja nezaradení).

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.