Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2016

Pokles ruskej ekonomiky sa v auguste zastaví

Pokles ruskej ekonomiky sa v auguste zastaví. Vyhlásil to ruský minister hospodárstva Alexej Uljukajev v rozhovore pre nemecké noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung. Informovala o tom agentúra Reuters.

Hrubý domáci produkt (HDP) Ruska sa v apríli 2016 znížil o 0,7 %.  Podľa Uljukajeva v auguste už bude výkon ruskej ekonomiky rovnaký ako vlani v tom istom mesiaci. To znamená, že pokles hospodárstva sa zastaví a jeho rast bude nulový.
      

"Domnievam sa, že v auguste dosiahneme nulovú hranicu. Registrujeme síce pomalú, ale pozitívnu dynamiku," povedal pre nemecké noviny.
      

Minister ďalej vyhlásil, že podľa prognózy by sa mal HDP Ruska za celý tento rok znížiť o -0,2 %, ale očakáva, že konečný výsledok bude o niečo lepší a možno prekročí nulovú hranicu. V roku 2017 minister predpovedá Rusku rast ekonomiky o 1 % alebo aj viac.
      

Západné sankcie proti Rusku za anexiu Krymu a podporu ukrajinských separatistov mali "veľký vplyv" na výkon ruskej ekonomiky, ale dnes je už situácia lepšia, čiastočne aj vďaka zvýšeniu cien ropy a plynu.
      

"Sankcie nás netešia, ale už nemajú taký veľký vplyv," povedal Uljukajev.
      

Na otázku o privatizačných plánoch ruskej vlády minister uviedol, že kabinet chce do konca tohto roka uzavrieť predaj prvých podielov v štátnych podnikoch. A pôjde o firmy kótované na burze, ako je napríklad ropná firma Bašnefť.
 

Inzercia

Odporúčame

Sunnitskí radikáli využívajú civilistov z Fallúdže ako živé štíty

Sunnitskí radikáli využívajú civilistov z Fallúdže ako živé štíty

Humanitárna organizácia Nórska rada pre utečencov (NRC) počas uplynulého víkendu informovala, že jednotky Islamského štátu (IS) strieľajú do civilistov, ktorí sa pokúšajú opustiť iracké mesto Fallúdža, kde sa vládne sily od začiatku minulého týždňa postupne zmocňujú kľúčových časti obsadených donedávna džihádistami.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.