Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2016

V Paríži zlikvidovali ďalšie táborisko migrantov

Francúzska polícia vysťahovala dnes migrantov, ktorí si bez povolenia postavili stanový tábor na hranici 18. a 19. obvodu v Paríži. Informoval o tom dnes na svojej webovej stránke denník Le Parisien.

Vysťahovanie približne 1200 migrantov a likvidácia ich tábora v parku Jardin d'Éole mali pokojný priebeh. Migrantov autobusmi previezli do migračných centier v oblasti Ile-de-France, kde zostanú, kým francúzske úrady preskúmajú ich situáciu. Väčšina migrantov sú muži z Eritrey, Afganistanu, Sudánu a Somálska.
      

Zasahujúci policajti mali počas akcie na ústach rúška, keďže u šiestich z migrantov sa prejavila tuberkulóza. Práve táto nákazlivá choroba, ako aj zlé hygienické podmienky boli príčinami urýchlenia likvidácie stanového tábora.
      

Le Parisien pripomenul, že dnešná akcia je už 23. podobnou operáciou uskutočnenou v Paríži od júna 2015. V snahe riešiť situáciu, keď v Paríži vznikajú ilegálne táboriská migrantov, primátorka mesta Anne Hidalgová minulý utorok oznámila zámer vybudovať v Paríži tábor pre utečencov. Mal by byť otvorený koncom leta tohto roku.

Inzercia

Odporúčame

Danko odcestoval na prvú oficiálnu návštevu ČR

Danko odcestoval na prvú oficiálnu návštevu ČR

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko odcestoval na prvú oficiálnu návštevu Českej republiky. Stretne sa s predstaviteľmi českej vlády aj parlamentu. Hovoriť by mali o vzťahoch, spolupráci, situácii v Európskej únii aj o blížiacom sa slovenskom predsedníctve v Rade EÚ.

EK uvíta pripomienky k zlepšeniu smernice, ktorá obmedzuje vlastníctvo zbraní

EK uvíta pripomienky k zlepšeniu smernice, ktorá obmedzuje vlastníctvo zbraní

List, ktorý slovenské Združenie vlastníkov strelných zbraní – Legis Telum zaslalo ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, možno vnímať ako legitímnu snahu záujmového združenia vlastníkov strelných zbraní ovplyvniť legislatívny proces na úrovni EÚ. Uvádza sa v stanovisku, ktorý dnes TASR poskytol Andrej Králik, vedúci tlačového a politického oddelenia Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku. "Možno len uvítať, že do legislatívneho procesu sa zapájajú nielen politici, ale aj ľudia a záujmové skupiny, ktoré môžu byť navrhovanou legislatívou dotknuté. Je pochopiteľné, že do verejnej debaty prinášajú svoj pohľad vlastníci zbraní, výrobcovia zbraní, poľovnícke združenia, bezpečnostné think-tanky i združenia pre práva obetí trestných činov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.