Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. jún 2016

Sýrska armáda podľa SOHR vstúpila do provincie Rakka

Mesto Rakka je baštou Islamského štátu v Sýrii. Sýrska armáda s pomocou ruského letectva vyvíja úsilie na jeho oslobodenie.

Sýrska armáda podporovaná ruským letectvom vstúpila do provincie Rakka v rámci ofenzívy proti militantom z teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom dnes agentúra Reuters odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

Podľa neho ruské letectvo bombardovalo v piatok pozície militantov z IS vo východných častiach provincie Hamá, v blízkosti hraníc s provinciou Rakka. Sýrska armáda následne vstúpila do tejto provincie. Jej metropolou je Rakka, ktorá je baštou IS v Sýrii. Spolu s irackým mestom Mosul je konečným cieľom tých, ktorí sa snažia zničiť samozvaný kalifát IS.

Ruské Centrum pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii v utorok informovalo, že ruské stíhacie bombardéry Su-34 zničili pri meste Rakka ilegálne ropné zariadenia, ktoré prevádzkoval IS.

"Ruská letecká skupina v Sýrii pokračuje vo svojej misii, ktorej cieľom je oslabenie ekonomickej bázy teroristov z Islamského štátu. A tak bombardéry Su-34 zničili ilegálne zariadenia teroristov na produkciu ropy pri meste Saura, ktoré leží 42 kilometrov juhozápadne od Rakky," uvádza sa v bulletine.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.