Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. jún 2016

Danko: Zvyšovanie koncesionárskych poplatkov od januára nebude

Zvyšovanie tzv. koncesionárskych poplatkov za službu RTVS sa od januára konať nebude, lebo tento krok musí ísť ruka v ruke s optimalizáciou financovania, riadenia aj programovej štruktúry RTVS.

Po dnešnom rokovaní Koaličnej rady to na tlačovej konferencii vyhlásil líder SNS a predseda parlamentu Andrej Danko, ktorého strana uviedla, že napriek postoju koaličných partnerov Smeru-SD, Mostu-Híd a #Siete zatiaľ zvýšenie koncesionárskych poplatkov nepodporí.

Na posune termínu sa dnes podľa jeho slov zhodli koaliční partneri. "Koncesionárske poplatky sú závažná téma, musíme sa zodpovedne rozprávať. Je nutné, aby bola poskytovaná aj určitá kvalita," zdôraznil Danko, ktorý tvrdí, že sedem eur za službu RTVS, na ktoré sa majú poplatky zvýšiť so súčasných 4,64 eura, je pre mnohé rodiny dosť peňazí.

"Dohodli sme si harmonogram, aby to nebolo len prázdne hodenie koncesionárskeho poplatku, ktoré sa dotkne rozpočtov rodín," zdôraznil. Danko zároveň poprel, že by za odmietavým postojom SNS k zvyšovaniu poplatkov bola snaha získať vo verejnoprávnom médiu nejaký post. "Nie je to o postoch ani mediálnych vplyvoch, ale o systémových veciach. Nikdy si nechceme niečo trucovito vydobýjať. Nie je to o sfére vplyvu v RTVS, je to skôr o nastavení komunikácie," povedal s tým, že občania majú právo vedieť, čo za zvýšený poplatok dostanú.

Podľa Danka sa v koalícii nedeje nič neštandardné, ale prirodzene sa diskutuje. "Sme pripravení napĺňať programové vyhlásenie vlády," zdôraznil.

Koaličná rada dnes podľa jeho slov potvrdila, že je dôležité, aby politické strany mali zastúpenie aj v regiónoch. "Treba počúvať hlasy z regiónov a poznať ich problémy. Som rád, že sa ukázalo, že koalíciu tvoria strany, ktoré majú regionálne zastúpenia a obhajujú ich záujmy," zdôraznil.

Líder #Siete Radoslav Procházka na margo koncesionárskych poplatkov potvrdil, že celý proces treba rozšíriť aj o debatu "hodnota za peniaze". "#Sieť je presvedčená, že záväzky z vládneho programu sa majú plniť, spôsob a čas je vecou dohody koaličných partnerov. Pre nás sú vo vládnom programe aj dôležitejšie veci ako koncesionárske poplatky," povedal Procházka s tým, že jeho strana svoje postoje komunikuje najskôr s partnermi až potom navonok.

Predseda Mostu-Híd Béla Bugár uviedol, že sa zbytočne dostali niektoré postoje do médií ešte pred rokovaním Koaličnej rady. "Platí to, čo je v programovom vyhlásení. "Niektorí rýchlejšie hovoria, ako je to potrebné. Načasovať to treba, poplatky sa budú riešiť, ale ešte nie je dohodnuté načasovanie," vysvetlil s tým, že Most-Híd sa vyjadrí, ak bude návrh hotový.

Hovorca rezortu kultúry Jozef Bednár už avizoval, že minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) sa k téme vyjadrí na tlačovej konferencii v pondelok (6.6.).

Inzercia

Odporúčame

Na Slovensku zachytili päť rádioaktívnych materiálov

Na Slovensku zachytili päť rádioaktívnych materiálov

Za posledných desať dní bolo na Slovensku zachytených päť kusov rádioaktívnych materiálov neznámeho pôvodu. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) všetky identifikovala a bezpečne prevzala. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Miriam Žiaková.

Poslanci #Siete odmietajú prípadný klub s poslancami zo Sme rodina

Poslanci #Siete odmietajú prípadný klub s poslancami zo Sme rodina

Viacerí poslanci Národnej rady SR za #Sieť nechcú prípadný spoločný klub s trojicou poslancov z klubu Sme rodina Petrom Marčekom, Martinou Šimkovičovou a Rastislavom Holúbekom, s ktorých prácou údajne nie sú v hnutí Borisa Kollára spokojní. Reagovali tak na medializované úvahy o vytvorení takéhoto klubu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.