Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. jún 2016

Líbya: Pri prevrátení lode zahynulo vyše 100 migrantov

Viac ako 100 mŕtvych tiel vytiahli z vôd Stredozemného mora pri pobreží Líbye, kde sa prevrátila loď s migrantmi. Oznámil to dnes hovorca líbyjského námorníctva, ktorého citovala agentúra AP.

Najmenej 104 tiel už vylovili z mora neďaleko mesta Zuwára v západnej časti Líbye. Prázdny prevrátený čln objavila líbyjská pobrežná stráž vo štvrtok, avšak je možné, že k nešťastiu došlo už deň predtým.
      

Počet obetí pravdepodobne ešte porastie, keďže išlo o čln, na akom sa zvyčajne plaví až 125 ľudí, uviedol telefonicky pre AP plukovník Ajúb Kásim. Zodpovednosť za tragédie tohto druhu pripísal Európe, ktorá podľa neho len "počíta telá", ale nerobí nič, aby zastavila ilegálnu migráciu z Líbye.
      

Podľa Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) zahynulo v priebehu minulého týždňa pri sérii nehôd člnov v Stredozemnom mori najmenej 1000 migrantov.
      

Po uzavretí balkánskej migračnej trasy je morská cesta medzi Líbyou a Talianskom momentálne hlavnou trasou pre migrantov, ktorí sa snažia dostať do krajín EÚ.
 

Inzercia

Odporúčame

Giggs po 29 rokoch na ochode z Manchestru United

Giggs po 29 rokoch na ochode z Manchestru United

Ryan Giggs v lete zrejme opustí anglický futbalový klub Manchester United. Podľa Sky Sports sa po odchode Louisa van Gaala túžil stať jeho trénerom, no vedenie "červených diablov" podpísalo kontrakt s Jose Mouinhom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.