Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. december 2023, 17:06

Izraelská armáda tvrdí, že v Gaze objavila veľký sklad zbraní patriaci Hamasu

Podľa armády ide o jednu z dosiaľ najväčších skrýš zbraní nájdených v palestínskej enkláve. 

Izraelská armáda v stredu oznámila, že v blízkosti nemocnice a školy v severnej časti Pásma Gazy objavila obrovský sklad zbraní. Našli sa tam desiatky protitankových striel, desiatky výbušnín, rakety dlhého doletu, desiatky granátov a bezpilotných lietadiel. TASR správu prevzala z agentúr DPA a AFP.

Podľa armády ide o „jednu z dosiaľ najväčších skrýš zbraní“ nájdených v palestínskej enkláve. Niektoré zbrane boli zničené priamo na mieste, ďalšie boli poslané do Izraela na Ďalšie preskúmanie.

Izraelská armáda vo vyhlásení označila objavenie skladu zbraní za „ďalší dôkaz cynického využívania obyvateľov Pásma Gazy zo strany Hamasu ako ľudských štítov“.

Vojnu v Gaze odštartoval 7. októbra bezprecedentný útok palestínskych militantov z radikálneho hnutia Hamas a ďalších skupín na juh Izraela, pri ktorom zahynulo zhruba 1200 ľudí, väčšinou civilistov. Izrael následne spustil pozemnú i vzdušnú ofenzívu v Pásme Gazy, ktorá si doteraz – podľa Hamasu – vyžiadala viac ako 16 200 obetí, väčšinou žien a detí. 

Podľa izraelskej armády Hamas zámerne umiestňuje svoju vojenskú infraštruktúru do civilných objektov alebo do ich okolia a palestínskych civilistov zneužíva ako ľudské štíty. Hamas to popiera.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Protest farmárov v Bratislave bude prebiehať vo štvrtok od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť. Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase. (tasr)

pred 5 hodinami

Britský Najvyšší súd ukončil dvojdňové pojednávanie v prípade žiadosti o vydanie zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea na stíhanie do USA. Verdikt sa očakáva najskôr v marci. Assange sa na stredajšom zasadnutí súdu nezúčastnil. Podobne ako v utorok sa totiž necítil dobre. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

„Tejto vláde nie je ľúto obetí trestných činov, ale len seba. Fico tvrdí, že sú politickí väzni, čo je hrubá neúcta k ľuďom ako Anton Srholec. Alebo k Alexejovi Navaľnému, ktorého navždy umlčal Putinov režim. Toto sú skutoční politickí väzni, nie Bödör, Gašpar, Výboh alebo Kováčik. Nedovoľme Smeru, aby spravil zo Slovenska poslušný prívesok diktátora z Moskvy.“ Prečítajte si príhovor Mareka Vagoviča, ktorý zaznel na zhromaždení Orava za slušné Slovensko v Námestove.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.