Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2023, 12:48

Na Ukrajine zahynul generál z ruskej Severnej flotily

Ruské kanály so zdrojmi v armáde uviedli, že Zavadskij zahynul koncom novembra po tom, ako stúpil na mínu mimo frontovej línie. Naznačili, že mohlo ísť o zariadenie, ktoré tam umiestnili samotní ruskí vojaci.

„Prenikavá bolesť. Generálmajor Vladimir Zavadskij, zástupca veliteľa 14. armádneho zboru Severnej flotily, zomrel pri výkone služby v oblasti špeciálnej operácie,“ uviedol gubernátor ruskej Voronežskej oblasti Alexander Gusev.

Ruské kanály na Telegrame so zdrojmi v armáde uviedli, že Zavadskij zahynul koncom novembra po tom, ako stúpil na mínu mimo frontovej línie. Naznačili, že mohlo ísť o zariadenie, ktoré tam umiestnili samotní ruskí vojaci.

Rusko vedie útočnú vojnu voči susednej Ukrajine už viac než 21 mesiacov. Podľa odhadov ukrajinských médií zahynulo od jej začiatku približne 20 ruských generálov. Ruskí predstavitelia sa vyjadrujú k stratám na svojej strane len zriedka.

Moskva sa v súčasnosti snaží obsadiť priemyselné mesto Avdijivka, v ktorej sa nachádza jedna z najväčších koksovní v Európe. Mesto leží na frontovej línii od roku 2014. Zároveň je súčasťou Doneckej oblasti, o ktorej Kremeľ tvrdí, že ju spolu s ďalšími tromi ukrajinskými oblasťami anektoval.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami
pred 4 hodinami

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.