Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2023, 11:57

Strany dostanú z rozpočtu za výsledky volieb takmer 93 miliónov eur

Najviac peňazí získa za štyri roky Smer, a to takmer 23,19 milióna eur. Nasleduje PS s takmer 18,29 milióna eur, za ním Hlas s 15,24 milióna eur a koalícia pod vedením OĽaNO (dnes hnutie Slovensko) s 9,39 milióna eur.

Politické strany dostanú za výsledky tohtoročných parlamentných volieb príspevok celkovo vo výške 92,87 milióna eur. Rozdelí si ho osem strán a jedna koalícia, ktoré vo voľbách dosiahli aspoň tri percentá hlasov. Vyplýva to z údajov, ktoré poskytlo ministerstvo financií.

Najviac peňazí získa za štyri roky Smer, a to takmer 23,19 milióna eur. Nasleduje Progresívne Slovensko s takmer 18,29 milióna eur, za ním Hlas s 15,24 milióna eur a koalícia pod vedením OĽaNO (dnes hnutie Slovensko) s 9,39 milióna eur. KDH dostane takmer 7,16 milióna eur, SaS získa skoro 6,62 milióna eur a SNS 5,92 milióna eur.

Príspevok dostanú aj subjekty, ktoré sa do parlamentu nedostali, ale získali vo voľbách viac ako tri percentá hlasov. Hnutie Republika dostane za štyri roky takmer 3,68 milióna eur a Aliancia takmer 3,4 milióna eur.

Peniaze dostanú strany postupne každý rok až do konca volebného obdobia, teda do roku 2027. Príspevok sa delí na tri časti – za hlasy, na činnosť a na mandát.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 41 minútami

Šéf SNS a prezidentský kandidát Andrej Danko dovolenkuje v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, kde sa nedávno zúčastnila konferencie aj ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Informuje o tom týždenník Plus 7 dní. Danko ako podpredseda Národnej rady svoju neúčasť v parlamente počas týždňa odôvodňoval pracovnými povinnosti spojenými s prácou poslanca. Ani Národná rada ani SNS však nevysvetlii, o aké povinnosti ide. (pluska)

pred 3 hodinami

„Ukrajina je na pomoc Západu odkázaná a túto pomoc by sme im mali ďalej poskytovať, pretože ak by sa Putin presadil, bol by to precedens, ktorý by povzbudil každú krajinu, ktorá má územné nároky voči svojim susedom,“ hovorí pri druhom výročí ruskej invázii na Ukrajinu Lukáš Krivošík. Slovenskí obdivovatelia Putina by si podľa neho mali uvedomiť, že ľudský život v Rusku nemá hodnotu. Jozef Majchrák dodáva, že aj zo slovenského pohľadu je dôležité, aby ruská armáda bola čo najďalej od Užhorodu. Aj preto pokladá pomoc Západu Ukrajine za dôležitú.

pred 5 hodinami

Český spevák Tomáš Klus pri príležitosti druhého výročia vojny na Ukrajine zverejnil pieseň s názvom Prestupnik. „Zatím malej drží, třikrát sláva. Zatím ještě nečte rudý práva. Zatím můžem dělat co se dá dá dá. Třeba probrat souseda...,“ spieva s narážkou na Slovensko. Pár dní po začiatku vojny zložil Klus pieseň s názvom Ukrajino, ktorá bola poctou jej vojakom a obyvateľom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.