Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. december 2023, 11:03

Tanky sú už v južnej časti Pásma Gazy, o život prišli ďalší izraelskí vojaci

Tanky sú už v južnej časti Pásma Gazy, o život prišli ďalší izraelskí vojaci

Ilustračné foto: TASR/AP

Celková bilancia obetí izraelských ozbrojených síl stúpla na minimálne 401.

Izraelská armáda oznámila, že počas bojov v Pásme Gazy zahynuli ďalší traja izraelskí vojaci. Počet obetí na životoch v radoch izraelskej armády tak od začiatku vojny stúpol na 75. Všetci traja vojaci prišli o život v severnej časti Gazy v priebehu nedele, spresnila armáda.

Celková bilancia obetí izraelských ozbrojených síl stúpla na minimálne 401. Sú v nej zahrnutí aj tí, ktorí zahynuli pri útoku kománd palestínskeho militantného hnutia Hamas na juh Izraela zo siedmeho októbra, či vojaci, záložníci, obrancovia kibucov a ďalší.

Desiatky izraelských tankov medzitým podľa očitých svedkov dorazili na juh Pásma Gazy, do blízkosti mesta Chán Júnis. Očakáva sa, že izraelská armáda v tejto oblasti čoskoro začne s pozemnými operáciami.

Popri tankoch videli svedkovia aj obrnené vozidlá a buldozéry. Jeden zo svedkov uviedol, že izraelské vojenské vozidlá sa nachádzali vo vzdialenosti asi dva kilometre vnútri pásma, neďaleko dediny Karára pri Chán Júnise. Ďalší svedkovia videli izraelské tanky na južnom úseku cesty Saláh-ad-Dín, ktorá spája severnú a južnú časť Pásma Gazy.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Protest farmárov v Bratislave bude prebiehať vo štvrtok od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť. Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase. (tasr)

pred 6 hodinami

Britský Najvyšší súd ukončil dvojdňové pojednávanie v prípade žiadosti o vydanie zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea na stíhanie do USA. Verdikt sa očakáva najskôr v marci. Assange sa na stredajšom zasadnutí súdu nezúčastnil. Podobne ako v utorok sa totiž necítil dobre. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

„Tejto vláde nie je ľúto obetí trestných činov, ale len seba. Fico tvrdí, že sú politickí väzni, čo je hrubá neúcta k ľuďom ako Anton Srholec. Alebo k Alexejovi Navaľnému, ktorého navždy umlčal Putinov režim. Toto sú skutoční politickí väzni, nie Bödör, Gašpar, Výboh alebo Kováčik. Nedovoľme Smeru, aby spravil zo Slovenska poslušný prívesok diktátora z Moskvy.“ Prečítajte si príhovor Mareka Vagoviča, ktorý zaznel na zhromaždení Orava za slušné Slovensko v Námestove.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.