Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. jún 2016

Clintonová: Trump spôsobí katastrofu. Trump: Clintonová musí skončiť vo väzení

Clintonová v San Diegu napádala Trumpa za jeho údajne nevhodnú povahu na funkciu prezidenta. Kritizovala tiež jeho politickú víziu, ktorá údajne obsahuje iba vojny, medzinárodný chaos a ekonomické krízy.

Kandidátka na prezidentskú nomináciu americkej Demokratickej strany Hillary Clintonová vo štvrtok zvolila nevyberaný slovný útok na republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa. Podľa nej "nie je iba nepripravený", ale aj "povahovo nevhodný" na funkciu prezidenta, v ktorej by údajne spôsobil katastrofu. Informovala o tom agentúra DPA.

Agentúra AP si v Clintonovej prejave v San Diegu všimla najmä tvrdenie, že Trumpova zahraničnopolitická vízia obsahuje iba vojny, medzinárodný chaos a ekonomické krízy. Porovnala to so svojím optimistickým, inkluzívnym a diplomatickým videním sveta a tiež skúsenosťami z verejného života.

Ak by Američania zvolili Trumpa za prezidenta, ten by krajinu priviedol k vojne v zahraničí, roznietil by jadrové konflikty po svete a doma spôsobil ekonomickú katastrofu, tvrdila na predvolebnom mítingu bývalá ministerka zahraničných vecí.

Pri poznámkach o Trumpovej povahe poukázala Clintonová na jeho agresívne výpady na Twitteri a tiež emocionálne vzplanutia. Žartovne dodala, že počas jej vystúpenia sa už určite niečo chystá zverejniť na Twitteri. 

Trump: Clintonová musí skončiť vo väzení

Prezidentský kandidát americkej Republikánskej strany Donald Trump v noci nadnes odpovedal protiútokom na ostré poznámky jeho pravdepodobnej súperky v prezidentských voľbách Hillary Clintonovej. Tvrdil, že by mala skončiť vo väzení.

"Poviem vám niečo," vyhlásil Trump na mítingu v kalifornskom San Jose, "Hillary Clintonová musí skončiť v base."

Inzercia

"Ľudia, naozaj, tá je vinná ako ďas," povedal Trump s poukázaním na to, že ako ministerka zahraničných vecí používala na emailovú komunikáciu súkromný server. Tisícky emailov boli neskôr zaradené do kategórie tajné. Podľa Trumpa tak porušila federálne zákony. FBI momentálne prešetruje, či sa informácie z Clintonovej emailov dostali do nepovolaných rúk, pripomenula televízia CNN.

"Ak vyhrám, bude to už po päťročnej premlčacej dobe. Všetko bude v poriadku, ale som si istý, že minister spravodlivosti sa na to veľmi dobre pozrie," povedal Trump.

Okamžite po skončení Clintonovej prejavu napísal Trump na Twitter: "Zlé vystúpenie v podaní Hillary Kriváckej Clintonovej! Slabo to čítala z čítačky! Ani len nevyzerá prezidentsky!"

Na mítingu v San Jose potom vyhlásil, že si "Klamárka Hillary" o jeho zahraničnej politike vymýšľala. Poznamenal tiež, že počas jej prejavu bolo ťažké nezaspať a poradil jej, že prednášaním prejavov pred osobami s poruchami spánku by si mohla zarobiť balík peňazí.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.