Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2016

Messi na súde poprel vedomé krátenie dane: "Dôveroval som otcovi"

Argentínsky futbalista Lionel Messi vo štvrtok pred súdom odmietol vedomé krátenie dane. Na pojednávaní uviedol, že dokumenty podpísal bez prečítania, keďže svojmu otcovi a ľuďom zodpovedným za riadenie jeho financií dôveroval.

"Staral som sa len o futbal, preto som o ničom nevedel," uviedol podľa agentúry AP Messi na štvrtkovom pojednávaní. V saku a kravate sedel na súde veľa svojho otca a na vypočutie čakal štyri hodiny. Napokon predstúpil pred sudcu na menej ako pätnásť minút. "Podpísal som, čo mi dal podpísať, pretože je to môj otec a dôveroval som mu. Právnici mi potvrdili, že dokument som mohol podpísať," dodal Messi.

Hviezdny kanonier Barcelony čelí so svojím otcom Jorge Horaciom obvineniu z nezaplatenia daní vo výške 4,1 milióna eur v rokoch 2007-2009. Ak ich súd uzná vinnými, hrozí im dvojročné odňatie slobody. Podľa AP však do väzenia s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjdu, skôr im hrozí pokuta a strata akýchkoľvek daňových bonusov v budúcnosti. 

Pred argentínskym futbalistom vypovedal aj jeho otec. Uviedol, že Messi nepoznal detaily kontraktov podpísaných v zahraničí viažucich sa na príjmy z obrazových práv. "Nemyslel som, že je potrebné informovať ho o všetkom," uviedol.

Messi pre súdne pojednávanie v Barcelone chýba Argentíne v príprave na stý šampionát Copa America, ktorý v piatok štartuje v USA. Problémy so súdmi v súvislosti s neplatením daní mal aj jeho krajan a spoluhráč z Barcelony Javier Mascherano. Za krátenie dane vo výške 1,5 milióna eur vtedy prijal ročný podmienečný trest odňatia slobody s mastnou pokutou. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.