Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. december 2023, 20:02

Izraelská armáda začala pozemnú operáciu na juhu Pásma Gazy

Izraelská armáda začala pozemnú operáciu na juhu Pásma Gazy

Foto: TASR/AP

Doteraz sa sústreďovala na sever. Podľa náčelníka generálneho štábu Izraelských obranných síl sa operácia začala v sobotu.

Izraelská armáda v nedeľu potvrdila, že jej vojaci začali s pozemnými operáciami v južnej časti Pásma Gazy po tom, ako sa dosiaľ zameriavali na jeho sever. Informoval o tom spravodajský server Times of Israel, píše TASR.

Náčelník generálneho štábu Izraelských obranných síl (IDF) Herci Halevi vojakom v južnom Izraeli povedal, že operácia na juhu Gazy sa začala v sobotu. „Nebude menej silná a nebude mať menšie výsledky“ než na severe pásma, zdôraznil. „Velitelia Hamasu sa stretnú s IDF všade,“ vyhlásil.

Od minulého dňa kolujú na internete neoverené zábery údajne zachytávajúce izraelské tanky na juhu Pásma Gazy, severne od mesta Chán Júnis. Hnutie Hamas tiež tvrdilo, že jeho príslušníci sa v oblasti dostali do zrážok s vojakmi. O vstupe vojakov do oblasti východne od mesta Chán Júnis predtým informovali svedkovia agentúru DPA.

Na juh Pásma Gazy utiekli zo severu v uplynulých týždňoch na výzvy izraelskej armády státisíce Palestínčanov. Podľa OSN odišlo od začiatku vojny Izraela s Hamasom z domovov približne 80 percent z 2,2 milióna obyvateľov tejto palestínskej enklávy.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Protest farmárov v Bratislave bude prebiehať vo štvrtok od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť. Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase. (tasr)

pred 6 hodinami

Britský Najvyšší súd ukončil dvojdňové pojednávanie v prípade žiadosti o vydanie zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea na stíhanie do USA. Verdikt sa očakáva najskôr v marci. Assange sa na stredajšom zasadnutí súdu nezúčastnil. Podobne ako v utorok sa totiž necítil dobre. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

„Tejto vláde nie je ľúto obetí trestných činov, ale len seba. Fico tvrdí, že sú politickí väzni, čo je hrubá neúcta k ľuďom ako Anton Srholec. Alebo k Alexejovi Navaľnému, ktorého navždy umlčal Putinov režim. Toto sú skutoční politickí väzni, nie Bödör, Gašpar, Výboh alebo Kováčik. Nedovoľme Smeru, aby spravil zo Slovenska poslušný prívesok diktátora z Moskvy.“ Prečítajte si príhovor Mareka Vagoviča, ktorý zaznel na zhromaždení Orava za slušné Slovensko v Námestove.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.