Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. december 2023, 12:03

SNS víta zachovanie rodičovského dôchodku, navrhne zmeny pri jeho vyplácaní

Strana chce, aby sa vyplácal jednorazovo a nezaťažoval tak účtovný systém Sociálnej poisťovne. 

Slovenská národná strana víta rozhodnutie o zachovaní rodičovského dôchodku v rovnakej podobe ako doteraz. Navrhne zmeny pri jeho vyplácaní. Chce, aby sa vyplácal jednorazovo a nezaťažoval tak účtovný systém Sociálnej poisťovne. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

„Rodičovský dôchodok je opatrenie, ktoré vytvára vzťah medzi rodičmi a deťmi. Bolo by veľkou politickou chybou, ak by sa rodičovský dôchodok zrušil. SNS verejne ďakuje svojim koaličným partnerom zo strán Hlas-SD a Smer-SD, že pochopili dôležitosť zachovania tohto inštitútu,“ uviedol predseda SNS Andrej Danko.

Strana podporí aj avizované vyplatenie 13. dôchodku v celom rozsahu. 

Koalícia sa dohodla na vyplatení 13. dôchodku v plnej výške a zachovaní rodičovského dôchodku v nezmenenej podobe, v sobotu (2. 12.) to potvrdili Robert Fico (Smer-SD) aj minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD). Bližšie informácie by mali poskytnúť po pondelkovom (4. 12.) zasadnutí vlády, na ktorom sa majú schváliť príslušné legislatívne zmeny.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu. Druhý nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 6:4. (tasr)

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Mimoparlamentné hnutie Republika si na celorepublikovom sneme opätovne zvolilo za predsedu súčasného europoslanca Milana Uhríka. Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb, odsúhlasili aj zámer otvoriť kandidátsku listinu hnutia aj pre externé osobnosti a subjekty. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.