Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2016

Nemecké a francúzske orgány zatkli podozrivých z prípravy teroristického útoku

Nemecká spolková prokuratúra nechala zatknúť troch Sýrčanov, ktorí mali z poverenia skupiny Islamský štát (IS) spáchať teroristický útok na území Nemecka. Štvrtý podozrivý sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe vo Francúzsku, informovala dnes prokuratúra so sídlom v Karlsruhe prostredníctvom vyhlásenia, ktoré priniesla agentúra DPA.

Miestom zamýšľaného útoku mal byť Düsseldorf, presnejšie jeho centrálna časť Altstadt (Staré mesto). Zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že by teroristická bunka "konkrétne" začala s realizáciou svojho zámeru. Nie je tiež známa žiadna súvislosť s nadchádzajúcimi futbalovými majstrovstvami Európy vo Francúzsku.
      

O zatknutí podozrivých Sýrčanov informoval ako prvý nemecký spravodajský portál Spiegel Online. Nemenovaná hovorkyňa ministerstva vnútra v Berlíne, na ktorú sa odvoláva DPA, na margo tejto informácie povedala iba to, že úroveň ohrozenia teroristami zostáva "nezmenená" a Nemecko zostáva "v hľadáčiku medzinárodného terorizmu, rovnako ako aj iné európske štáty".
      

Mužov vo veku 25, 27 a 31 rokov, ktorí údajne plánovali zaútočiť v Düsseldorfe, zatkli dnes na území spolkových krajín Severné Porýnie-Vestfálsko, Brandenbursko a Bádensko-Württembersko. Štvrtý, 25-ročný podozrivý sa vydal ešte 1. februára francúzskym orgánom v Paríži a spolková prokuratúra sa teraz snaží o jeho vydanie do Nemecka.
      

Prokuratúra uviedla, že predmetná skupina chcela nechať odpáliť dvoch samovražedných útočníkov na düsseldorfskej triede Heinrich-Heine-Allee, na čo mali ďalší útočníci usmrtiť čo najviac chodcov pomocou strelných zbraní a výbušnín.

Inzercia

Odporúčame

SaS chce tender Sociálnej poisťovne za 71 miliónov eur riešiť na výbore

SaS chce tender Sociálnej poisťovne za 71 miliónov eur riešiť na výbore

Tender na informačný systém Sociálnej poisťovne za 71 miliónov eur by mal riešiť parlamentný výbor pre sociálne veci. Vysvetliť by ho mal prísť minister práce Ján Richter (nom. Smeru-SD). Myslia si to poslanci Národnej rady SR za SaS Jozef Mihál a Lucia Nicholsonová, ktorí budú iniciovať pozvanie ministra a rokovanie o tejto téme. Hovoriť chcú aj o tendri na strážnu službu, kde "súťažil" iba jeden súťažiaci, spoločnosť Bonul.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.