Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2016

Maďarsko: Stráženie maďarsko-srbských hraníc sa posilní

Migranti prichádzajúci k maďarským hraniciam sú násilní, povedal dnes v Budapešti pred novinármi minister riadiaci úrad vlády János Lázár. Podľa spravodajského servera 444.hu minister dodal, že najväčší tlak je na maďarsko-srbský úsek hraníc, preto sa tam posilnia vojenské hliadky.

Smerom od Rumunska sa pokúša maďarské hranice prekonať menej utečencov, takže na tom úseku hraníc zatiaľ nie je potrebné stavať hraničné zábrany, konštatoval minister.
      

Na udalosti v uzatvorenom zbernom tábore v Kiskunhalasi - kde je zadržiavaných takmer 500 už vyhostených migrantov a v stredu popoludní sa vyše 300 z nich vzbúrilo - Lázár reagoval vyhlásením, že migranti nemôžu určovať maďarské zákony a musia mať rešpekt pred maďarskými orgánmi.
      

Podľa jeho slov existuje medzi prevádzačmi dohoda o potrebe zvyšovania migračného tlaku na Európu tým, že na jej územie treba posielať aj osamotené ženy a deti.

Inzercia

Odporúčame

Turecko odvolalo svojho veľvyslanca z Berlína v reakcii na rezolúciu o Arménoch

Turecko odvolalo svojho veľvyslanca z Berlína v reakcii na rezolúciu o Arménoch

Nemeckí poslanci urobili "historickú chybu", keď dnes schválili rezolúciu označujúcu masakru Arménov osmanskými Turkami počas prvej svetovej vojny za genocídu. V reakcii na rozhodnutie Spolkového snemu to uviedol turecký vicepremiér Numan Kurtulmuš. Turecko už v tejto súvislosti povolalo na konzultácie do Ankary svojho veľvyslanca v Berlíne Hüseyina Avniho Karsliogla.

#Sieť nevylúčila spoluprácu s poslancami zo Sme rodina

#Sieť nevylúčila spoluprácu s poslancami zo Sme rodina

Koaličná strana #Sieť nevylúčila prípadnú spoluprácu s poslancami z klubu Sme rodina Petrom Marčekom, Martinou Šimkovičovou a Rastislavom Holúbekom, s ktorých prácou údajne nie sú v hnutí Borisa Kollára spokojní. Nábor však nerobí, nevidí dôvod to siliť. "Koalícia je stabilná v zostave, v akej funguje dnes," odkázala hovorkyňa #Siete Karmen Németová.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.