Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2016

Pápež žiada kňazov, aby veriacim preukazovali bezhraničné milosrdenstvo

Katolícka cirkev by mala byť viac miestom milosti než moralizovania.

Uviedol to pápež František v príhovore k viac ako 6000 kňazom a seminaristov z celého sveta, ktorí sa v Ríme od stredy zúčastňujú na trojdňovej duchovnej obnove v rámci Jubilejného roku milosrdenstva.

Pápež dnes kňazov povzbudzoval, aby svojim veriacim preukazovali "bezhraničné milosrdenstvo".

František opäť zdôraznil potrebu milosrdenstva v živote človeka, a to v čase, keď je on sám terčom kritiky zo strany konzervatívnych duchovných za svoju ústretovosť voči rozvedeným a znovu civilne zosobášeným katolíkom. Konzervatívci tvrdia, že František vyvolal v cirkvi pochybnosti ohľadom učenia cirkvi o nerozlučiteľnosti manželstva.

Duchovná obnova sa začala dnes meditáciami v Bazilike sv. Jána v Lateráne. Ďalšie dve meditácie bude dnes pápež viesť v Bazilike Panny Márie Väčšej a v Bazilike sv. Pavla za hradbami. Pápež sa bude medzi chrámami presúvať, zatiaľ čo poslucháči budú môcť jeho slová sledovať vďaka priamemu prenosu Vatikánskej televízie.

Kňazská púť s pápežom vyvrcholí tento piatok spoločnou omšou na Námestí sv. Petra. V ten deň katolícka cirkev slávi slávnosť Najsvätejšieho srdca Ježišovho, od ktorej vyhlásenia tento rok uplynie 160 rokov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.