Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2023, 09:40

Dianie v americkom senáte

Líder demokratov Schumer odsúdil postoj časti ľavice k Izraelu

Charles Schumer uviedol, že solidarita, ktorú židovskí Američania pocítili po útoku zo 7. októbra, bola „rýchlo utopená inými hlasmi“.

Líder demokratickej väčšiny v senáte Charles Schumer vo svojom prejave kritizoval časť ľavice za jej prístup k Izraelu po teroristickom útoku zo 7. októbra, informoval denník The Daily Wire.

Schumer, ktorý je Žid, po krátkej kritike Donalda Trumpa uviedol, že solidarita, ktorú židovskí Američania pocítili po útoku, bola „rýchlo utopená inými hlasmi“.

„Zatiaľ čo boli telá mŕtvych Izraelitov stále teplé, zatiaľ čo boli stovky Izraelitov unesení ako rukojemníci (...) niektorí z našich spoluobčanov opisovali brutálny teroristický útok ako ospravedlniteľný pre správanie izraelskej vlády,“ uviedol Schumer.

„V niektorých prípadoch dokonca oslavovali to, čo sa stalo, opisujúc to ako zaslúžený osud ‚kolonizátorov‘ a volajúc po ‚sláve pre mučeníkov‘, ktorí vykonali tieto ohavné útoky,“ dodal.

Vo väčšine prípadov sa takéto prípady podľa neho nenachádzali na strane krajnej pravice, ale vyskytovali sa medzi ľuďmi, „o ktorých sa väčšina liberálnych židovských Američanov domnievala, že ide o ich svetonázorových spolucestujúcich“, pretože spoločne „pochodovali za čierne a hnedé životy, postavili sa proti násiliu proti Aziatom, protestovali proti bigotnosti voči LGBTQ komunite a bojovali za reprodukčnú spravodlivosť“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou
pred hodinou

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

pred 4 hodinami

Bulharsko by sa mohlo stať prvým členským štátom Európskej únie, ktorý bude mať svojich národných svätcov ako motív na bežných eurominciach. Bulharský patrón svätý Ján Rilský sa v budúcnosti objaví na jednoeurovej minci a mních svätý Paisius Chilendarski na dvojeurovej minci, oznámila Bulharská národná banka. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.