Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2023, 06:53

Prímerie medzi Izraelom a Hamasom predĺžili o deň

Izrael a Hamas v noci prostredníctvom sprostredkovateľov pokračovali v rokovaniach o prepustení ďalšej skupiny izraelských rukojemníkov.

Prímerie medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas sa predlžuje o jeden deň – do piatka. Potvrdil to hovorca katarského ministerstva zahraničných vecí Madžíd Ansárí.

„Palestínska a izraelská strana dosiahli dohodu o predĺžení humanitárneho prímeria v Pásme Gazy o ďalší deň, a to za rovnakých podmienok, aké platili doteraz,“ spresnil v oficiálnom vyhlásení Ansárí, ktorého krajina sprostredkúva kontakt medzi bojujúcimi stranami.

Izrael a Hamas v noci prostredníctvom sprostredkovateľov pokračovali v rokovaniach o prepustení ďalšej skupiny izraelských rukojemníkov. Na slobodu by sa mohla dostať dnes, čo by súčasne znamenalo predĺženie dohody o prímerí.

Pôvodná – už raz predĺžená – dohoda o zastavení paľby platila do dnešnej siedmej ráno miestneho času. Necelé dve hodiny pred vypršaním prímeria vojenské krídlo palestínskeho radikálneho hnutia Hamas oznámilo, že svoje jednotky uviedlo do stavu pohotovosti, uviedla britská stanica BBC. 

Nemenovaný zástupca izraelských úradov v noci na dnes pre izraelskú televíznu stanicu povedal, že ak Hamas nezmení svoj návrh – prepustiť sedem žien a detí a odovzdať tri telá namiesto desiatich živých rukojemníkov –, Izrael v palestínskom Pásme Gazy obnoví svoje bojové operácie.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu. Druhý nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 6:4. (tasr)

pred 4 hodinami
pred 5 hodinami

Mimoparlamentné hnutie Republika si na celorepublikovom sneme opätovne zvolilo za predsedu súčasného europoslanca Milana Uhríka. Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb, odsúhlasili aj zámer otvoriť kandidátsku listinu hnutia aj pre externé osobnosti a subjekty. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.