Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2016

Brusel skryto vnáša do našej legislatívy odmietnuté nároky LGBTI komunity, tvrdí Paška

Brusel skryto vnáša do našej legislatívy odmietnuté nároky LGBTI komunity.

Vyhlásil to dnes prvý podpredseda koaličnej SNS Jaroslav Paška, ktorý sa odvolal na návrhy rozhodnutí Rady EÚ povoľujúce posilnenú spoluprácu v oblastiach rozhodného práva a uznávania výkonu rozhodnutí majetkových režimov registrovaných partnerov.

"Európska komisia predložila v marci 2016 členským štátom na odsúhlasenie text rozhodnutí, ktorým navrhuje vytvorenie európskeho medzinárodného systému riešenia vzťahov homosexuálnych párov. Cieľom navrhovaných nariadení je vytvoriť homosexuálnym manželom či registrovaným partnerom jednotný európsky právny rámec pre usporiadanie ich pomerov s cezhraničným prvkom," tvrdí Paška v stanovisku. Podľa jeho slov spoločné európske pravidlá majú upravovať medzinárodnú právomoc súdov, rozhodné právo a vzájomné uznávanie a výkon rozhodnutí v členských štátoch.

"Uvedenými nariadeniami sa Brusel pokúša potichu prepašovať LGBTI agendu aj do justičného prostredia tých krajín, ktoré homosexuálne manželstvá či partnerstvá neumožňujú registrovať. Deformuje, postupne rozvracia a podriaďuje si tak ich ústavný systém," vyhlásil prvý podpredseda národniarov.

Skutočnosť, že podľa predloženého nariadenia budú môcť súdy z titulu neexistencie inštitútu registrovaného partnerstva v legislatíve štátu odmietnuť právomoc len výnimočne, podľa Pašku v podstate znamená, že v oblasti majetkových vzťahov registrovaných partnerstiev a manželstiev osôb rovnakého pohlavia si budú súdy rozhodovať o odmietnutí alebo prijatí právomoci z nariadenia svojvoľne aj v prípadoch, keď im na to zákonodarná moc štátu nedala žiadne oprávnenia.

"O mimoriadnej cynickosti bruselských sociálnych inžinierov dnes hovorí aj skutočnosť, že s nariadeniami prišli práve v čase, keď Vrchný súd v škótskom meste Livingston súdil lesbickú dvojicu Rachel Fee Trelfa s partnerkou Nyomi Fee za brutálne utýranie a zabitie 'ich' dvojročného chlapčeka. Vyšetrovatelia tiež zistili, že lesbická dvojica rovnako vychovávala aj ďalších dvoch chlapčekov," pripomenul bývalý europoslanec.

Paška je preto presvedčený, že fanatickým, tvrdohlavým a často nemiestnym nadraďovaním požiadaviek LGBTI komunity nad práva detí či veľkej väčšiny prirodzených, slušných ľudí Európska komisia zbytočne provokuje, vyvoláva konflikty a rozdeľuje našu spoločnosť. "Preto SNS nepovažuje za správne vyhovieť uvedeným návrhom rozhodnutia Rady v podobe, ako ich Európska komisia predložila," dodal Paška.

 

Inzercia

Odporúčame

Obama: Transrodové toalety sú v súlade so zákonom

Obama: Transrodové toalety sú v súlade so zákonom

Smernica, ktorá prikazuje verejným školám v USA umožniť transrodovým študentom využívať toalety a šatne určené pohlaviu zodpovedajúcemu ich rodovej identite, je v súlade so zákonom a v najlepšom záujme detí. Vyhlásil to v stredu šéf Bieleho domu Barack Obama, ktorého vláda nariadenie vydala, informovala dnes agentúra Reuters.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.