Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2023, 16:54

KDH vyzvalo Dolinkovú, aby ukázala rozhodnutia ku kategorizácii dvoch nemocníc

Rezort zdravotníctva reagoval, že dokumenty sú dostupné na webe.

Opozičné KDH opätovne vyzvalo ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú (Hlas), aby rezort zverejnil všetky relevantné dokumenty a predovšetkým rozhodnutia, na základe ktorých zaradil Kardiocentrum Agel Košice a Nemocnicu Bory do siete nemocníc. Upozornilo, že napriek prísľubom stále nie sú zverejnené. Rezort zdravotníctva reagoval, že dokumenty sú dostupné na webe.

„Na webovej stránke ministerstva zdravotníctva nenájdeme zverejnené odborné posúdenie, na základe ktorého došlo k zaradeniu predmetných nemocníc do siete. Tento dokument je kľúčový pre posúdenie efektívnosti a hospodárnosti takéhoto kroku. Na webe ministerstva dodnes chýbajú aj iné dokumenty, ktoré podľa zákona mali byť zverejnené,“ uviedol poslanec KDH a jeho expert na zdravotníctvo Peter Stachura.

Hnutie podotklo, že ide o neodborné a netransparentné konanie, čo je v rozpore so sľubmi vlády v jej programovom vyhlásení.

Ministerstvo zdravotníctva v reakcii pre TASR uviedlo, že dokumenty sú zverejnené na webe. „Dokumenty k predmetným rozhodnutiam sú zverejnené na webe ministerstva zdravotníctva,“ uviedli z komunikačného odboru rezortu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

„Niektorí prednostovia kliník pôsobia dojmom, že posť opustia až vtedy, keď ich vynesú z kliniky nohami napred,“ hovorí mladý lekár Samuel Majna. Keď sa chcel ísť vzdelávať, nadriadení ho nepustili s výhradou, že je príliš aktívny a mal by radšej pracovať na oddelení za starších kolegov. Z vlastnej skúsenosti hovorí aj o tom, ako sú mladí lekári tlačení robiť vyšetrenia, s ktorými nesúhlasia, alebo v liečbe pacienta nepostupovať podľa najnovších medicínskych štandardov. Pacientov tak liečia aj podľa 10 rokov starých metód. Aj to je podľa neho dôvod, prečo je ťažké nájsť vzory medzi staršími lekármi.

pred 9 hodinami

Bude ako „rodovo podmienené násilie“ definovaný prípad, ak žena identifikujúca sa ako muž napadne muža identifikujúceho sa ako žena? A napokon stačí, aby sa mužský páchateľ, ktorý napadol ženu, vyhlásil tiež za ženu a už to nebude „rodovo podmienené násilie“, ale len obyčajná bitka medzi dvoma ženami. Je to len malá vzorka, aké absurdné situácie môžu vyplynúť z toho, ak sa začne v trestnom práve zohľadňovať takzvaný sociálny rod, teda nie objektívna biológia, ale subjektívny pocit. Zvlášť ak majú byť páchatelia tohto typu násilia trestaní prísnejšie.

pred 9 hodinami

Právnik Vasilij Dubkov, ktorý zastupoval Alexeja Navaľného, bol v utorok v Moskve nakrátko zadržaný. Informovali o tom ruské médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra Reuters. Dubkov neskôr pre nezávislý spravodajský server Verstka povedal, že bol prepustený na slobodu. Dôvod nekomentoval, ale označil to za marenie svojej advokátskej činnosti. (tasr)

pred 10 hodinami

Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do štvrťfinále mládežníckej Ligy majstrov. V domácom zápase osemfinále prehrali s FC Kodaň v jedenástkovom rozstrele 2:4, v riadnom hracom čase sa duel skončil 1:1. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.