Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2023, 12:23

Hamas je ochotný predĺžiť prímerie v Pásme Gazy o ďalšie štyri dni, píše AFP

Sprostredkovatelia z Kataru včera uviedli, že pracujú na „udržateľnom“ prímerí, ktoré povedie k ďalším rokovaniam a nakoniec k ukončeniu vojny.

Palestínske militantné hnutie Hamas informovalo sprostredkovateľov dohody o pokoji zbraní v Pásme Gazy, že je ochotné predĺžiť prímerie o ďalšie štyri dni a prepustiť ďalších rukojemníkov, ktorých zadržiava od októbrového útoku na Izrael. Pre agentúru AFP to povedal zdroj blízky Hamasu, ktorý si želal ostať v anonymite.

Dohoda o prímerí v Pásme Gazy, ktorú medzi Izraelom a Hamasom sprostredkoval Katar, začala platiť minulý piatok ráno pôvodne na štyri dni. V pondelok ju predĺžili o ďalších 48 hodín.

V rámci dohody Hamas od piatka prepustil 81 rukojemníkov, žien a detí vrátane 60 Izraelčanov výmenou za oslobodenie 180 Palestínčanov väznených v Izraeli, napísala agentúra Reuters. Ďalší rukojemníci by mali byť prepustení dnes.

Sprostredkovatelia z Kataru včera uviedli, že pracujú na „udržateľnom“ prímerí, ktoré povedie k ďalším rokovaniam a nakoniec k ukončeniu vojny.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský si pre smrť Alexeja Navaľného predvolal ruského veľvyslanca v Česku Alexandra Zmejevského. Česko vyzvalo na vysvetlenie okolností smrti opozičného lídra aj toho, prečo ruské úrady odmietajú vydať jeho telo rodine. (tasr)

pred 2 hodinami

Najvyšší súd odsúdil Sheilu Szmerekovú na tri roky väzenia za extrémizmus a vyhrážanie na internete, kde sa zviditeľnila nenávistnými prejavmi voči moslimom. Na internete ukazovala korán, vytrhala z neho strany, ktoré zapálila, a roztrhanú knihu pomočila. (tasr)

pred 3 hodinami

Minister spravodlivosti Boris Susko nevie povedať, kedy bude novela Trestného zákona zverejnená v zbierke zákonov. Súčasné naťahovanie nepovažuje za neštandardný postup. „Nechceme nič uponáhľať, aby sa nestala nejaká chyba,“ povedal novinárom. „Čo i len jedna čiarka zle zapísaná, môže byť problém. Je tam ešte obrovská práca na tom, aby sa urobili korektúry, aby sa to celé prešlo.“ Predseda parlamentu Peter Pellegrini má čas na podpis zákona do štvrtka budúceho týždňa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.