Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. november 2023, 08:05

Ukrajina v noci čelila ďalšiemu ruskému útoku dronmi a raketami

Drony iránskej výroby Šáhid-136 mierili na západoukrajinskú Chmeľnickú oblasť a rakety útočili na južnú časť krajiny.

Ruská armáda v noci na dnes zaútočila na Ukrajinu 21 dronmi a troma riadenými strelami, uviedli ukrajinské vzdušné sily. Všetky útočiace bezpilotné lietadlá a dve strely sa podľa Kyjeva podarilo zneškodniť.

Drony iránskej výroby Šáhid-136 mierili na západoukrajinskú Chmeľnickú oblasť a rakety útočili na južnú časť krajiny. Hoci sa tretiu riadenú strelu nepodarilo zneškodniť, svoj cieľ nedosiahla, priblížili ukrajinské vzdušné sily bez ďalších detailov.

V Chmeľnickej oblasti sa nachádza letecká základňa, napísala agentúra Reuters. Zároveň dodala, že tvrdenia ukrajinskej armády nedokáže nezávisle overiť. Ukrajinské úrady zatiaľ nehlásili škody spôsobené padajúcimi úlomkami.

Ruské ministerstvo obrany v noci na dnes uviedlo, že fregata z jeho Čiernomorskej flotily zaútočila štyrmi riadenými raketami na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru. Zo stanoviska však nebolo jasné, kedy k útoku došlo.

Ukrajinské námorné sily informovali, že ruská armáda vypálila tri rakety z Chersonskej oblasti, ktorá leží na pobreží Čierneho mora. Časti tohto regiónu Moskva okupuje od úvodných fáz invázie na Ukrajinu, ktorú spustila vlani vo februári.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 minútami

NAKA realizuje v týchto dňoch rozsiahlu policajnú akciu Nájomca 2, ktorá je zameraná na dokumentovanie drogovej trestnej činnosti v Bratislave a okolí. Zadržaných bolo 16 osôb, obvinenie bolo vznesené 13 osobám. Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok. Informuje policajné prezídium. (tasr)

pred 14 minútami

Ján Kuciak vlastne v posmrtnom vydaní opísal dekadenciu Ficovho vládnutia. Predostrel obraz premiéra, ktorý sa obklopuje pochybnými figúrkami a potrebuje slabé inštitúcie, ktoré neohrozia záujmy strany a jej biznisového podhubia. Išlo len o zlomok obrazu, ďalšie čriepky sa o niekoľko mesiacov začali skladať z Kočnerovej Threemy a prvých výpovedí ľudí zvnútra systému. Hoci sa predstavitelia Smeru neskôr vysmievali médiám, že v tie dni a týždne uverili talianskej stope, faktom je, že neskoršia stopa vedúca k Marianovi Kočnerovi dopadala na Smer – ale aj na krajinu ako takú – ako oveľa ťažšie bremeno. Píše Martin Hanus.

pred 28 minútami

Nemecký futbalový tréner Thomas Tuchel po sezóne ukončí svoje pôsobenie na lavičke Bayernu Mníchov. O jeho predčasnom odchode rozhodlo vedenie klubu v uplynulých dňoch. Tuchel pôsobil v tíme obhajcu titulu od 24. marca minulého roka a zmluvu mal platnú do roku 2025. (tasr)

pred 2 hodinami

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský si pre smrť Alexeja Navaľného predvolal ruského veľvyslanca v Česku Alexandra Zmejevského. Česko vyzvalo na vysvetlenie okolností smrti opozičného lídra aj toho, prečo ruské úrady odmietajú vydať jeho telo rodine. (tasr)

pred 3 hodinami

Najvyšší súd odsúdil Sheilu Szmerekovú na tri roky väzenia za extrémizmus a vyhrážanie na internete, kde sa zviditeľnila nenávistnými prejavmi voči moslimom. Na internete ukazovala korán, vytrhala z neho strany, ktoré zapálila, a roztrhanú knihu pomočila. (tasr)

pred 3 hodinami

Minister spravodlivosti Boris Susko nevie povedať, kedy bude novela Trestného zákona zverejnená v zbierke zákonov. Súčasné naťahovanie nepovažuje za neštandardný postup. „Nechceme nič uponáhľať, aby sa nestala nejaká chyba,“ povedal novinárom. „Čo i len jedna čiarka zle zapísaná, môže byť problém. Je tam ešte obrovská práca na tom, aby sa urobili korektúry, aby sa to celé prešlo.“ Predseda parlamentu Peter Pellegrini má čas na podpis zákona do štvrtka budúceho týždňa.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.