Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. jún 2016, 16:36

Rumunskí učitelia demonštrujú za zvýšenie platov

Odborársky predák Simion Hancescu uviedol, že učitelia žiadajú desaťpercentný nárast miezd. Základný platu učiteľa v Rumunsku sa momentálne pohybuje od 1100 do 5000 lei (243 - 1100 eur).

Tisíce rumunských učiteľov sa dnes zišli pred úradom vlády v Bukurešti, aby sa mítingom a následným pochodom ulicami mesta domáhali zvýšenia svojich miezd.
      Učitelia mali oblečené žlté tričká a na hlavách červené čiapky, pričom pískali, vykrikovali a v rukách mali plagáty a transparenty s heslami "Nechajte vzdelávanie učiteľom!" či "Ak viete toto prečítať, poďakujte sa svojmu učiteľovi".
      Trasa ich pochodu viedla aj popred palác Cotroceni na západe Bukurešti, kde sídli prezident Klaus Iohannis - bývalý profesor fyziky.
      Vláda tento týždeň učiteľom ponúkla päťpercentné zvýšenie platov. Odborársky predák Simion Hancescu však podľa agentúry AP uviedol, že učitelia žiadajú desaťpercentný nárast miezd. Základný platu učiteľa v Rumunsku sa momentálne pohybuje od 1100 do 5000 lei (243 - 1100 eur).
      Minister práce Dragos Pislaru podľa AP naznačil, že protesty učiteľov sú politicky motivované a súvisia s voľbami do miestnych samospráv, ktoré sa budú konať 5. júna.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.