Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2023, 10:24

Súdny proces v korupčnej kauze známej ako Syseľ sa blíži k záveru

Kauza sa týka podozrení z ovplyvňovania rozhodnutí na východoslovenských súdoch.

Súdny proces v korupčnej kauze známej pod názvom Syseľ, ktorá sa týka podozrení z ovplyvňovania rozhodnutí na východoslovenských súdoch, sa blíži k záveru.

Hlavné pojednávanie by malo na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračovať v utorok 28. novembra.

Obžalobe z korupčnej trestnej činnosti čelia podnikateľ Marián S., bývalý sudca Okresného súdu Vranov nad Topľou Miroslav N. a exposlanec parlamentu Alexej I. Všetci trvajú na svojej nevine.

Obžaloba sa skladá z troch bodov. Exposlanec Alexej I. podľa nej na základe žiadosti svojho známeho požiadal na prelome rokov 2016 a 2017 exsudcu Miroslava N., aby vybavil vylúčenie nehnuteľnosti z konkurzu vedenému proti Tomášovi S.

Exsudca za to údajne žiadal najskôr úplatok vo výške 15.000 eur a potom ďalších 5000 eur. Prvá časť sumy bola podľa obžaloby poslaná na účet, ktorým disponoval obžalovaný podnikateľ Marián S. Podnikateľ čelí tiež podozreniam, že prevzal úplatky za zabezpečenie miernejších trestov v dvoch ďalších prípadoch.

Mariána S. vlani vo februári odsúdil ŠTS aj v inej kauze. Dostal podmienečný trojročný trest odňatia slobody so štvorročným odkladom. Samosudkyňa ho uznala za vinného zo zločinu poškodzovania finančných záujmov EÚ v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s pokusom prečinu subvenčného podvodu. Toto rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami
pred 5 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu. Druhý nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 6:4. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

Mimoparlamentné hnutie Republika si na celorepublikovom sneme opätovne zvolilo za predsedu súčasného europoslanca Milana Uhríka. Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb, odsúhlasili aj zámer otvoriť kandidátsku listinu hnutia aj pre externé osobnosti a subjekty. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.