Čo všetko pre vás spravia redaktori RTVS

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čo všetko pre vás spravia redaktori RTVS

Foto - TASR

Nám v Postoji napríklad skontrolovali našu genderovú korektnosť.

Od vzniku Postoja na jeseň 2006 sa venujeme aj témam o rodine, výchove, vzťahoch. Zatiaľ v malom, sporadicky, najmä vďaka ochote našich troch externých spolupracovníčok, ktoré sa na to vtedy dali za takmer dobrovoľníckych podmienok.

Sú to témy, ktoré považujeme za dôležité, a naše spolupracovníčky ich robia na vysokej úrovni (dlhoročné novinárky, jedna bola redaktorkou spravodajstva RTVS, druhá redaktorkou TASR a Hospodárskych novín, tretia krátko redaktorkou Trendu, no aj tak stihla byť nominovaná na Novinársku cenu za články o problémoch školstva). Preto by sme veľmi chceli, aby sa stali pevnou súčasťou našej redakcie. Na začiatok aspoň jedna.

Keďže sme malá redakcia, je nás v nej päť, nie sme dotovaní z koncesionárskych poplatkov, ale najmä z dobrovoľného predplatného našich čitateľov, rozhodli sme sa k tomu urobiť kampaň. Oznámiť náš zámer a poprosiť vás, našich čitateľov, aby – ak sa vám také články páčia – ste sa rozhodli pridať k skupine našich podporovateľov a „darovali nám kolegyňu“.

Toto celé sa nejako nepozdávalo redaktorke spravodajstva RTVS Zuzane Hanzelovej, podľa ktorej je explicitné vyjadrenie, že na tieto témy hľadáme „kolegyňu“, prejavom zaostalosti. Podľa nej je hlúposť, že „jediný prínos ženy do redakcie Postoja je to, že bude písať o materskej, kojení a výchove detí“, zverejnila na facebooku dnes na poludnie. A k tomu ešte veľmi veľa ďalších riadkov, napríklad, že: „Ak máte pocit, že u nich nastalo osvietenie, chyba.“

Pravda, mohli sme sa  tváriť, že sme na túto oblasť ochotní prijať chlapa či nejaké úplne iné pohlavie. Ale nechceme. Chceme tam jednu z našich milých spolupracovníčok.

Jednak preto, že sú to skvelé novinárky, jednak preto, že áno, cielene do našej redakcie chceme ženu. 

A kto si myslí, že písať o rodine, výchove, vzdelávaní detí a podobných témach je podradné, nech pokojne pracuje v RTVS (ako dlhoročný nedržiteľ televízneho prístroja mu aj tak budem prispievať na plat vo forme koncesionárskeho poplatku).

Kto nám chce pomôcť aj konkrétnejšie, môže nás podporiť tu.

A tiež si pozrieť našu kampaň.

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo