Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. jún 2016

Väčšinovým vlastníkom Interu Miláno sa stane čínska komerčná spoločnosť

Novým väčšinovým vlastníkom talianskeho futbalového klubu Inter Miláno by sa mala stať čínska komerčná spoločnosť Suning. Podľa tlačovej agentúry ANSA sú obe strany blízko k dohode.

Prezident Interu Erick Thohir potvrdil niekoľkomesačne rokovania s čínskou spoločnosťou a ozrejmil, že k spečateniu predaja by malo prísť predbežne na konci júna. Tržná hodnota značky Inter Miláno sa pohybuje na úrovni 700 miliónov eur, nový majiteľ by vlastnil 70 percent všetkých jej akcií. Čínska komerčná spoločnosť funguje na trhu od roku 1990 a v súčasnosti vlastní klub najvyššej domácej súťaže Ťiang-su Suning.
      

Interu sa v uplynulých piatich rokoch nepodarilo nadviazať na úspešné obdobie z rokov 2006 a 2010, keď vyhral Seriu A päťkrát za sebou. V roku 2010 navyše triumfoval aj v Lige majstrov a ziskom domáceho pohára spečatil historické treble. V minulom ročníku obsadil v tabuľke 4. priečku.
      

Podľa ďalších informácií hľadá nového väčšinového vlastníka aj ďalší milánsky gigant AC. Súčasný majiteľ Silvio Berlusconi tiež rokuje s čínskou stranou o predaji 70 percent akcií.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.