Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. november 2023, 16:51

Na hraničnom priechode Vyšný Komárnik – Barwinek sa tvoria kolóny nákladných áut

O ďalšom postupe vrátane prípadnej protestnej blokády priechodu Vyšné Nemecké budú autodopravcovia rokovať zajtra na svojom mimoriadnom valnom zhromaždení.

Dopravná situácia na hraničnom priechode s Poľskom Vyšný Komárnik – Barwinek sa komplikuje. Vytvárajú sa tam kolóny nákladných áut. Dopravu na mieste riadi polícia.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) to zdôvodňuje tým, že pre protest sú uzavreté viaceré poľsko-ukrajinské hraničné priechody. Ukrajinskí vodiči kamiónov sa presúvajú na Slovensko a musia si zakúpiť mýto.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová uviedla, že cestná premávka na hraničnom prechode Vyšný Komárnik je v oboch smeroch plynulá. "Ide o situáciu, ktorá sa priebežne veľmi mení. Vec je pod neustálym dohľadom policajtov, ktorí na vzniknutú situáciu operatívne reagujú v snahe zabezpečiť bezpečný a plynulý prejazd nákladných ako aj osobných vozidiel," povedala.

Po invázii ruských vojsk na Ukrajinu od ukrajinských dopravcov nevyžadujú povolenia na prepravu v rámci Európskej únie. Podľa slovenských dopravcov to deformuje trh a znižuje konkurencieschopnosť.

Aktuálne platí dohoda v rámci celej EÚ, že sa povolenky nebudú vyžadovať do 30. júna 2024. UNAS i poľskí dopravcovia žiadajú, aby ich Brusel opäť zaviedol. O ďalšom postupe vrátane prípadnej protestnej blokády hraničného priechodu Vyšné Nemecké bude UNAS rokovať zajtra na svojom mimoriadnom valnom zhromaždení.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

„Niektorí novinári od vraždy zmilitantneli a začali brať svoje povolanie ako nástroj pomsty za Jána Kuciaka,“ hovorí o zmene novinárčiny pri šiestom výročí vraždy investigatívneho novinára bývalý redaktor televízie JOJ Samuel Migaľ, ktorý pred voľbami vstúpil do strany Hlas. Vraždu Jána Kuciaka vníma ako hroznú tragédiu, ktorá sa však podľa neho roky politicky zneužíva. Čo si myslí o Marianovi Kočnerovi a prečo o ňom nechcel ako novinár informovať?

pred 11 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.