Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. jún 2016

Ruské bombardéry zničili pri Rakke ropné zariadenia Islamského štátu

Rusko podniká v Sýrii nálety na pozície teroristov z IS a Frontu an-Nusra od 30. septembra 2015 na žiadosť sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Ruské stíhacie bombardéry Su-34 zničili pri sýrskom meste Rakka ilegálne ropné zariadenia, ktoré prevádzkovala teroristická organizácia Islamský štát (IS). Informovala o tom dnes agentúra TASS s odvolaním sa na utorkový bulletin ruského Centra pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii.

"Ruská letecká skupina v Sýrii pokračuje vo svojej misii, ktorej cieľom je oslabenie ekonomickej bázy teroristov z Islamského štátu. A tak bombardéry Su-34 zničili ilegálne zariadenia teroristov na produkciu ropy pri meste Saura, ktoré leží 42 kilometrov juhozápadne od Rakky," uvádza sa v bulletine.

Rusko podniká v Sýrii nálety na pozície teroristov z IS a Frontu an-Nusra (odnož medzinárodnej teroristickej siete al-Káida) od 30. septembra 2015 na žiadosť sýrskeho prezidenta Bašára Asada. 

Sýrska armáda s podporou ruského letectva oslobodila približne 400 obcí; nelegálny obchod s ropou, ktorý slúžil teroristom ako hlavný zdroj príjmov, dostal silnú ranu a kľúčové kanály dodávok zbraní a munície pre teroristov boli zablokované, dodal TASS.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.