Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. november 2023, 15:31

Pápež František

Konflikt medzi Izraelom a Palestínčanmi už nie je vojna, ale terorizmus

Konflikt medzi Izraelom a Palestínčanmi už nie je vojna, ale terorizmus

Foto: TASR/AP/Andrew Medichini

Svätý Otec sa v stredu stretol s rodinnými príslušníkmi zajatcov v Gaze i príbuznými väzňov v Izraeli.

Pápež František v závere stredajšej generálnej audiencie opakovane vyzval k modlitbám za pokoj. „Nezabudnime vytrvať v modlitbe za tých, ktorí trpia v dôsledku vojen v mnohých častiach sveta, osobitne za drahý ľud sužovanej Ukrajiny, ako aj Izraela a Palestíny,“ povedal Svätý Otec.

Zároveň oznámil, že sa stretol s rodinnými príslušníkmi zajatcov v Gaze i príbuznými väzňov v Izraeli: „Dnes ráno som prijal dve delegácie – Izraelčanov, ktorých príbuzní sú rukojemníci v Gaze, a druhú Palestínčanov, ktorých príbuzní sú väznení v Izraeli. Tak veľmi trpia a vypočul som si, ako trpia obe strany. Toto spôsobujú vojny. Tu sme však prekročili hranice vojen, toto nie je vedenie vojny, toto je terorizmus. Prosím, poďme vpred v prospech mieru, modlite sa za mier, veľa sa zaň modlite.

Nech tam Pán vloží svoju ruku, nech nám Pán pomôže vyriešiť problémy a aby sme nepokračovali vedení vášňami, ktoré nakoniec všetkých zahubia. Modlime sa za palestínsky ľud, modlime sa za izraelský ľud, aby nastal mier. Všetkým žehnám!“

Riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice Matteo Bruni ešte v piatok oznámil, že pápež František sa stretne s oboma delegáciami, pričom zdôraznil, že stretnutia budú mať „výlučne humanitárny charakter“ s cieľom ukázať „duchovnú blízkosť pápeža Františka k utrpeniu každého jednotlivca“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu. Druhý nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 6:4. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Mimoparlamentné hnutie Republika si na celorepublikovom sneme opätovne zvolilo za predsedu súčasného europoslanca Milana Uhríka. Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb, odsúhlasili aj zámer otvoriť kandidátsku listinu hnutia aj pre externé osobnosti a subjekty. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.