Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 22:14

Nemecko zaznamenalo najviac neoprávnených príchodov migrantov od roku 2015

Od začiatku januára do konca októbra podalo v Nemecku prvú žiadosť o azyl približne 267-tisíc osôb, čo je približne o 67 percent viac ako v rovnakom období minulého roka.

Počet migrantov, ktorí vstupujú do Nemecka bez povolenia, bude tento rok výrazne vyšší ako v predchádzajúcich rokoch, hoci v októbri sa stúpajúci trend zastavil. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila nemecká polícia.

Od januára do októbra zaznamenala dovedna 112 178 neoprávnených vstupov do krajiny. Za celý minulý rok v Nemecku evidovali takmer 92-tisíc neoprávnených príchodov. Podľa nemeckej vlády je to najviac od roku 2015, keď vrcholila európska utečenecká kríza.

Ministerka vnútra Nancy Faeserová 16. októbra oznámila plány na opätovné zavedenie pevných hraničných kontrol na hraniciach s Poľskom, Českom a so Švajčiarskom. Na týchto hraniciach v rámci schengenského priestoru sa zvyčajne nevykonávajú žiadne kontroly víz ani dokladov.

Faeserová pôvodne uviedla, že hraničné kontroly budú trvať desať dní, hoci ich platnosť opakovane predĺžili. Podobné hraničné kontroly sa na nemecko-rakúskych hraniciach vykonávajú už niekoľko rokov.

Podľa údajov polície začal počet nelegálnych migrantov prichádzajúcich do Nemecka postupne stúpať vo februári a obzvlášť prudko vzrástol od septembra do októbra. Úrady v auguste zaznamenali 14 701 neoprávnených vstupov, v septembri 21 366 a v októbri 20 059.

Od začiatku januára do konca októbra podalo v Nemecku prvú žiadosť o azyl približne 267-tisíc osôb, čo je približne o 67 percent viac ako v rovnakom období minulého roka.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.