Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 19:46

Dohoda o prepustení rukojemníkov v Pásme Gazy je blízko, verí Biden

Katar a Egypt sa usilujú sprostredkovať dohodu medzi Izraelom a Hamasom, ktorá zahŕňa prepustenie 50 rukojemníkov zajatých radikálmi po útoku na Izrael aj dočasné prímerie v Pásme Gazy.

Americký prezident Joe Biden vyjadril presvedčenie, že dosiahnutie dohody o prepustení rukojemníkov zadržiavaných hnutím Hamas v Pásme Gazy je blízko.

Katar a Egypt sa usilujú sprostredkovať dohodu medzi Izraelom a hnutím Hamas, ktorá zahŕňa prepustenie 50 rukojemníkov zajatých radikálmi po útoku na Izrael aj dočasné prímerie v Pásme Gazy. Katarský premiér Muhammad bin Abdarrahmán Ál Sání včera povedal, že v rokovaniach je potrebné ešte vyriešiť malé úlohy. Podrobnosti či časový plán však neposkytol.

Zástupca amerického poradcu pre národnú bezpečnosť Jon Finer americkým médiám povedal, že k dohode sú blízko. Upozornil však, že kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič.

Viac než 1400 ľudí prišlo o život počas útokov hnutia Hamas na Izrael siedmeho októbra. Militanti z hnutia odviedli približne 240 osôb do Pásma Gazy, kde väčšiu z nich stále držia ako rukojemníkov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.